Kapitánem sešívaných Afričanů je Traoré. Oskar i Sima ho poslouchají na slovo...

Kapitánem sešívaných Afričanů je Traoré. Oskar i Sima ho poslouchají na slovo...

V základní sestavě úřadujícího mistra nastoupily na opavské půdě hned čtyři hráči z Afriky. Hlavní trenér Jindřich Trpišovský po přesvědčivém triumfu, díky němuž si Slavia vytvořila na čele tabulky čtyřbodový náskok, ozřejmil, kdo má mezi nimi vůdčí roli...

"Jsem rád, jak vše afričtí kluci zvládají. Jen se podívejme například na počasí. Před pár dny jsme cvičili standardní situace a museli jsme poslat domů Oscara, protože se klepal zimou," připomněl na webu slavia.cz bývalý kouč Liberce či Žižkova, jehož soubor nyní táhne vítěznou šňůru čtyř zápasů.

"Vždy je to o složení týmu. Strašně záleží na tom, jak jsou tu dlouho. Ibrahim je v České republice už dlouho, to samé Peter Olayinka. Oscar je u nás už rok, předtím byl rok a půl v Liberci. Teď se k nám přidal Sima," pokračoval muž zodpovědný za výkony a výsledky nynějšího lídra Fortuna:ligy.

"Dost záleží také na mentalitě konkrétního hráče, jestli je pracovitý a pokorný. Je to nyní dobře složené, Ibrahim Traoré je takový kapitán našich Afričanů. Skvěle se o kluky stará. Peter je tu už delší dobu, ale Osky a Sima Ibrahima poslouchají na slovo. Je to stejné, jako když přišel Ibra a Simon obrovsky ožil. Ibrovi na oplátku skvěle pomohl v začlenění. Všichni jsou vždy pospolu, sedí všude vedle sebe," ozřejmil šéf Bořila, Kúdely, Koláře a spol., který nyní musí svůj výběr připravit na čtvrteční výjezd na půdu Nice.

"Neméně důležitá je ale jejich propojenost s celým týmem. Pokud jde o jejich hru, jejich elastičnost a pohybová struktura ve spojení s míčovou technikou nám dávají skvělé nové ingredience. Oni jsou momentálně na svých postech výkonnostně nejlepší, proto hrají. Záleží na přístupu a kvalitě. Pokud jsou tyhle obě složky splněny, není důvod, aby nebyli v sestavě všichni čtyři,“ zakončil chválení afrických krajánků Trpišovský, jehož názor publikovaly stránky slavia.cz.

Zatímco Traorému je dvaatřicet, Olayinka má pětadvacet, Oscar dvaadvacet a Sima dokonce devatenáct let. I tak už má ale v gólové tabulce zápis jak z české soutěže, tak z Evropské ligy.

Karlsson: I bez klíčových hráčů jsme dobrý tým, který by měl zápasy s Dynamem bezpodmínečně zvládat

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.