Hráči si musí uvědomit, že pokud chtějí hrát ve Spartě, nemůžou dělat takové chyby, čertil se Kotal

Hráči si musí uvědomit, že pokud chtějí hrát ve Spartě, nemůžou dělat takové chyby, čertil se Kotal

Sparta má za sebou v rámci Fortuna:ligy první domácí porážku v sezoně 2020/2021, o což se postaralo Dynamo České Budějovice, které si právě na Letné naopak připsalo premiérovou výhru v ročníku.

"Myslím, že se opakovalo to, co v Plzni. Udělali jsme hrubé chyby a soupeř toho využil. Největší problém byl, že když se nám podařilo srovnat, dostali jsme další gól. Po třetí ráně už jsme se vzpamatovat nedokázali. Góly jsou laciné. Potom se to těžko honí. Budějovice zodpovědně bránily, hrály na brejky a my jsme se s tím nedokázali vypořádat," mrzelo Václava Kotala, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Hrubých chyb v defenzivě opravdu nebylo zrovna málo. "Musíme pracovat na eliminaci chyb. Kluci, kteří by hráli, jsou zranění a nic s tím nenaděláme. Pracujeme s kádrem, který máme. Hráči musí začít u sebe. Bez zodpovědného přístupu, komunikace, zajišťování, zdvojování a tak dále to nejde. Ani se soupeřem, který doteď nevyhrál. Měl pět gólů a nám dá čtyři. Je to signál, že je něco špatně a hráči si to musí uvědomit. My si to samozřejmě uvědomujeme a pracujeme na organizaci. Pak ale vidíte, jak to v utkání vypadá. To jsou chyby, které se nedělají ani v dorostu a my je uděláme. Bohužel," čertil se trenérský nástupce Václava Jílka.

Proč letenský tým sáhl k variantě se čtyřmi obránci? "Vycházeli jsme z chyb v Plzni. Chtěli jsme obranu posílit. Myslím, že dopředu nám to fungovalo. Karlsson i Plavšić na křídlech fungovali dopředu dobře. Bohužel nás tři fatální chyby stály góly. To se pak těžko hraje. Soupeř je v euforii, hraje s totálním nasazením a to překonat, když dvakrát máte odvracet nepříznivý výsledek… Srovnáte, dostanete třetí ránu a z toho už jsme se nevzpamatovali. Čtvrtý gól už byl takové naše zoufalství," krčil rameny šéf Lischky, Hanouska, Krejčího a spol., jehož stanovisko vyšlo na sparta.cz.

Druhému týmu tabulky - na rozdíl od jihočeské návštěvy - nepomohla ani repre pauza. "Podívejte se na sestavu. Nehraje pět nebo šest hráčů, kteří by normálně byli v základu. Pracovali jsme s tím, co máme. Doplnil jsme mužstvo o dorostence, abychom měli vůbec dvacet hráčů na tréninku, a mohli něco nacvičovat. Výsledek je takový, jaký je. My teď mužstvo doplňovat nemůžeme. Musí si to hráči uvědomit. Pokud chtějí hrát ve Spartě, nemůžou dělat takové chyby," zakončil před čtvrtečním střetem se šampionem skotské Premiership osmašedesátiletý odborník.

Karlsson: I bez klíčových hráčů jsme dobrý tým, který by měl zápasy s Dynamem bezpodmínečně zvládat

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.