Coufal vypadá jako dlouholetý profesionál z Premier League. Jako kdyby tuhle soutěž hrál celou kariéru...

Coufal vypadá jako dlouholetý profesionál z Premier League. Jako kdyby tuhle soutěž hrál celou kariéru...

West Ham United dokázal po dvou výhrách v řadě poskočit v Premier League na osmou pozici a v dalších dnech ho čekají dvě vystoupení na domácí londýnské půdě. 

Jak se líbily médiím na ostrovech výkony Vladimíra Coufala (28) a Tomáše Součka (25) proti Sheffieldu United, který je i po devíti odehraných zápasech stále bez výhry?

O tři roky starší bek dostal od serveru Football.London známku 8, což vůbec není špatné. "Měl ve svém prostoru spoustu místa, neúnavně nabíhal, ale spoluhráči ho dost nevyužívali. Podstoupil spoustu tvrdých střetů a většinou nebyl k překonání," zaznělo na portálu.

"Vypadá jako dlouholetý profesionál z Premier League. Jako kdyby tuhle soutěž hrál celou kariéru. Ve finální třetině hřiště je stále větší hrozbou," vyšlo na stránkách listu Evening Standard.

Ve stejném tisku pak vyšlo i následující: "Něco takového ve skutečnosti čekal málokdo. Pevný vzadu, nebezpečný dopředu. Další chytrý přírůstek do týmu. Přivést jeho i Součka za celkovou částku kolem 20 milionů liber je fantastický byznys," nabídl anglický bezplatný deník vycházející od pondělí do pátku, který byl založen již v roce 1827.

Pokud jde o "chobotnici" ve středu pole, která působí v britské metropoli oi půl roku déle, ani ona podle ohlasů nezklamala. "Typicky energický výkon, jezdil po hřišti nahoru a dolů," hodnotil web Football.London.

I když mu byla vyčtena zahozená šance, pochvala za celkový výkon ji přebyla. "Měl skórovat, ovšem jeho práce byla znovu ohromující. Vytváří fantastické partnerství s Declanem Ricem ve středu pole, spolu poskytují pevnou platformu spoluhráčům, kteří hrají vepředu," vyšlo v Evening Standardu.

Rychlejší a svalnatější varianta. Posílí kolos z Wolves trápící se United?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.