Žádná smůla, ale nekvalita! Ve Spartě jsou nyní hráči, o nichž ani nevím, že jsou na hřišti, tvrdí Švancara

Žádná smůla, ale nekvalita! Ve Spartě jsou nyní hráči, o nichž ani nevím, že jsou na hřišti, tvrdí Švancara

Petr Švancara (42) označil českobudějovické vystoupení na Letné za zážitek a Dynamo vedené koučem Davidem Horejšem pochválil. I proto má fotbal tak rád, že přijde výsledek, který se nečeká...

A jak se mu pozdávalo slavné "S", které bylo položeno na lopatky podruhé v řadě? "Sparťanský trenér Václav Kotal si postěžoval na obranu, takové chyby udělají prý jenom dorostenci. Když mančaft dostane čtyři góly, natož doma, tak kritika padne na defenzivu, to je bez debat. Naopak já však vidím zásadní selhání v ofenzivě. Já proti Spartě hrál s více kluby, vždycky si vytvořila deset dvanáct nadějných příležitostí a z nich několik vyložených šancí. Co teď vstřelila za góly? Krejčí se prosadil hlavou, Karlsson, podle mého nejlepší hráč Sparty, vyslal šmudlu, která do sítě proklouzla. Ovšem po dobré akci, to nezpochybňuju. Proto říkám: Hoši, já čekal něco jiného. Dvakrát sám hráč na gólmana, dvě tyčky, deset skvělých zásahů Drobného. Ale ve druhé půli měl jen jednu gólovou střelu bulharský útočník Minčev, což považuju za šanci, kterou si vypracuje kvalitní mužstvo. Jsem proto zklamaný z ofenzívy," podotkl ve svém komentáři pro server aktualne.cz bývalý útočník Brna, Slavie, Viktorie Žižkov, Příbrami či Slovácka.

"Mercedes" se nebál rýpnout ani do reprezentanta Bořka Dočkala. "Samozřejmě si můžeš postěžovat na nepřízeň štěstěny. Uteče hráč, trefí se brankáři mezi nohy, třetí gól po teči, kdy se nedá nic dělat. Ale já tvrdím, že nakonec vyplave kvalita. Nebo naopak nekvalita. Ve Spartě jsou nyní hráči, o nichž ani nevím, že jsou na hřišti. Občas to zjišťuju i o Bořku Dočkalovi. Kope standardky a dobře, to se však očekává. Ale aby přišel nějaký nápad, něco výjimečného, to ne. Nebo Juliš. Přiklepl míč Karlssonovi na gól, jinak jsem ho moc neviděl. Na druhé straně by měl dostat od spoluhráčů pět osm dobrých balonů na zakončení. Nevymlouval bych se na smůlu, je tam nekvalita," všimla si součástka Vilémovic hrajících I.B třídu skupiny A Jihomoravského kraje.

Absence několika klíčových borců je podle něj znát i v klubu s tak širokým kádrem, jako právě Křetínského značka. "Bojím se říci, že Spartě chybí Hložek. Osmnáctiletý kluk, který sice jde nahoru, ale proboha - to mužstvo leží na tomto mladíkovi? Dá se k tomu přihodit, že chybějí slovenští stopeři Štetina a Hancko, který uměl vyjet i dopředu a podpořit ofenzívu, dát finální balony. Taky Libor Kozák - uměl dát gól, minimálně udělá ve vápně rozruch. Sparta však toho moc nepředvedla," uzavřel na webu aktualne.cz Švancara.

Hráči si musí uvědomit, že pokud chtějí hrát ve Spartě, nemůžou dělat takové chyby, čertil se Kotal

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.