Fukal velebí obranu sešívaných: Zima je sebevědomý frajer, Kúdela s Hovorkou jsou zodpovědné typy

Fukal velebí obranu sešívaných: Zima je sebevědomý frajer, Kúdela s Hovorkou jsou zodpovědné typy

Pokud srovnáte útočnou sílu prvních dvou celků Fortuna:ligy, žádný výrazný rozdíl neuvidíte. Vedoucí Slavia vstřelila šestadvacet a čtyři body ztrácející Sparta třiadvacet branek, což jsou dvě největší čísla z celého osmnáctimístného peletonu.

Výrazný ukazatel však přijde v defenzivě - sešívané "S" z Vršovic totiž inkasovalo během úvodních osmi utkání pouhé dvě branky, zatímco letenský rival už musel lovit míč ze své sítě již třináctkrát.

Lepší dlouhodobou bilanci než on mají i třetí Sigma, čtvrtá Plzeň, pátý Jablonec, šestý Slovan, sedmé Pardubice, osmý Zlín, devátá Karviná, desáté Slovácko, jedenáctí Bohemians 1905 či dvanáctý Baník.

Všiml si toho také exreprezentant Milan Fukal, jenž v minulosti slavil úspěchy právě na Letné. "V dnešní době rozhoduje o bodech, chcete-li titulech, každý inkasovaný gól. A tato čísla o něčem vypovídají. Slavia dlouhodobě ví, co chce hrát a nějakým způsobem má hráče v kádru podobné a trenér Jindřich Trpišovský to vhodně doplňuje. Ondřej Kúdela a David Hovorka se jeví jako zodpovědné typy, o které se klub může opřít. David Zima na mě zase zapůsobil jako sebevědomý frajer. A vzpomene si dnes někdo, že jim odešel Vladimír Coufal? Ne, klub jede se dál. A o tom to celé je," přednesl na stránkách Deníku Sport pětačtyřicetiletý internacionál.

Lídr tabulky se podle něj drží koncepčně jednoho herního stylu a z onoho směru za žádných okolností nevybočuje. "Trenér Trpišovský to umí vhodně kompenzovat a nic nemění. Dál buduje to, co kdysi začal. Jasně, dílčí detaily asi v něčem oproti týmu se Součkem a Coufalem budou jiné, ale není to takový průšvih jako v případě Sparty, když jí vypadli klíčoví hráči," pokračoval ve Sportu někdejší stoper Hamburku i Borussie M'gladbach.

A co s tím? Další změna realizačního týmu by podle něj zatím nic neřešila. "Zdálo se mi, že s trenérem Kotalem, což je mimo jiné pro mě ideální volba, je na dobré cestě, aby byla stejně dominantní. Jenže se ukazuje se, že výpadky týkající se formy a psychiky u některých hráčů stále jsou. Chybí mi schopnost dlouhodobé výkonnosti. Je to jako ve škole: jako dvojkařovi se vám může stát, že občas dostanete čtyřku. Ale nesmí se z toho stát pravidlo, musíte se záhy vrátit k těm dvojkám. A to samé je i ve fotbale. Můžete občas ulítnout, ale musíte umět se vrátit na výkony, na které jsou u vás lidi zvyklí," zakončil na portálu isport.blesk.cz mistr české ligy z let 2000 a 2001, jehož konto zdobí devatenáct reprezentačních startů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.