Bonus 20 či 30 tisíc korun za každý gól? Švancara se Kuchtovi nediví, že Stanciuovi sežral trefu...

Bonus 20 či 30 tisíc korun za každý gól? Švancara se Kuchtovi nediví, že Stanciuovi sežral trefu...

Jan Kuchta (23) začíná pozvolna vystrkovat růžky také ve vršovickém Edenu, kam se opět vrátil po svých štacích v Bohemians 1905, Viktorii Žižkov, Slovácku, Teplicích a ve Slovanu Liberec.

V Evropské lize už má na svém kontě dvě branky a stejné číslo zdobí jeho gólové statistiky také ve Fortuna:lize.

Oba góly si připsal v posledním kole na půdě Opavy, s tím, že hojně diskutovaná byla zejména jedna z tref v osmapadesáté minutě, kterou měl "ukradnout" svému kolegovi Nicolae Stanciuovi, jehož pokud by skončil ve slezské síti i bez útočníkova přičinění.

Dvaačtyřicetiletý Petr Švancara, jenž svého času působil v Edenu jakbysmet, by svěřenci Jindřicha Trpišovského nic nevyčítal a jeho hlad po brankách chápe...

"Já jako bývalý útočník bych mu to nevyčítal, každý si jede svoje čísla. Jsme sice tým, ale každý se chce ukázat. Na to hledí především zahraniční hráči. Hrnou se k přímým kopům, penaltám, rvou se o ně, přitom to ani neumějí kopnout, netrénují to, jenom aby se zviditelnili. A také musím upozornit, že za góly jsou bonusy, ve Slavii určitě ne malé. Určitě dvacet či třicet tisíc. Proto se nedivím, že Kuchta spoluhráči gólový zápis sežral," citoval web aktualne.cz slova bývalého mládežnického reprezentanta Česka.

Pro srovnání využil i zástupce Slovácka, v jehož barvách také svého času operoval. "Úplně jiné myšlení, pohled defenzivního záložníka a kapitána, ukázal o týden dřív slovácký Vlastimil Daníček. Může proti Příbrami zaznamenat hattrick, možná jediný v kariéře, ale on to radši nechá borcovi, legionáři z Nizozemska, aby se dostal do pohody, aby si dal gól. To je povaha defenzivního hráče. Útočník by to neudělal, ten na ostatní kašle a myslí jen na sebe. Ale to je v pořádku, útočník sebevědomí potřebuje," přednesl na serveru aktualne.cz někdejší ofenzivní hráč Slovácka, Brna, Opavy, Viktorie Žižkov, Příbrami či Interu Bratislava.

Kotal oklikou kritizoval Rosického? Poté, co se Trpišovský přestal bát cizinců, začala jeho africká Slavia zase válet

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.