Jsem na kluky strašně naštvaný, káral brněnské hráče oddaný Zbrojovák Švancara

Jsem na kluky strašně naštvaný, káral brněnské hráče oddaný Zbrojovák Švancara

Zbrojovka Brno je v prvoligové tabulce až šestnáctá. Mimo jiné i díky tomu, že v posledním kole nedokázala porazit ani poslední Příbram, což je jediný klub, který stále čeká na první tříbodový zisk v sezoně.

Remízový výsledek 1:1 hodně zklamal brněnského srdcaře a patriota Petra Švancaru. Tím spíš, že doma hrající Zbrojovka vedla díky Janu Hladíkovi téměř po celé utkání a zdálo se, že cesta k druhé výhře v ročníku bude volná.

"Nejvíc zklamaný jsem z výsledku a hlavně výkonu mé Zbrojovky Brno doma s poslední Příbramí. Stát se to může, ale co tam předvedli! V takovém utkání musíš mít doma deset tutovek a ne jednu střelu na bránu. To je tragédie, jsem na kluky strašně naštvaný," přiznal bývalý útočník Brna i Příbrami, jehož názor představil portál aktualne.cz.

Kouč Milolav Machálek to nazval "pochmurným utkáním", pořad Tiki-Taka často navštěvující "mercedes" byl rozzloben natolik, že dokonce zmínil i možný sestup, což by si ve druhém největším městě České republiky nikdo nepřál. Tím spíš, když se mezi elitu postoupilo teprve nedávno.

"Přitom po nečekaném vítězství v Jablonci jsem předpokládal, že budou v pohodě. Ono to i dobře začalo, gól už v páté minutě a další solidní věci. Ale pak se mužstvo vytratilo a Příbram vyrovnala. Kašlu na to, jestli byla penalta odvolána, nebo měla být i na druhé straně. Hosté si to zasloužili. A tvrdím, že kdyby skórovali dřív, strachovali jsme se i o ten bod. Do vlastních řad se moc neopírám, jsem oddaný Zbrojovák, ale tohle bylo neskutečné zklamání. To jsou zápasy, které bezpodmínečně musíš vyhrát, jinak spadneš," uzavřel na aktualne.cz Švancara.

V devátém kole - v neděli 29. listopadu - čeká brněnský soubor vystoupení na půdě vedoucí Slavie, kde se od něj body čekat nebudou a rozšíření pětibodové bilance by bylo překvapením.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.