Viktorka není Richter, Hašek, nebo Pudil, upozorňuje předseda představenstva Žižkova

Viktorka není Richter, Hašek, nebo Pudil, upozorňuje předseda představenstva Žižkova

Druholigová Viktoria Žižkov se před pár dny odhodlala ke změnám v realizačním týmu, zbavila se Zdeňka Haška a na jeho místo - údajně dočasně - přivedla Davida Vavrušku, který si vytáhl pod televizní vysílač například i Tomáše Čížka z Jablonce.

Předseda představenstva Milan Richter se ke změnám vyjádřil až s odstupem času. "Šlo o nejtěžší rozhodnutí za celou dobu mého působení v klubu. Troufnu si říct, že nás se Zdeňkem pojí přátelství a odvolávat přítele je ještě těžší. Ale každé své rozhodnutí se snažím dělat ve prospěch Viktorky, to bude vždy moje priorita a věřím, že v tom jsem už stihl fanoušky a lidi z okolí snad přesvědčit. A pokud jde o důvody, shrnu je stručně. Před sezonou jsme jasně deklarovali naše ambice a cíle, se kterými se i trenér ztotožnil a šel do toho s námi. Všichni chceme Viktorku vidět tam, kam historicky patří. A myslím, že pro práci trenérů i hráčů jsme na Žižkově vytvořili na druhou ligu nadstandardní podmínky. Pokud jde o kádr, přivedli jsme hráče, které si trenéři vybrali. Ne všechny, ale v drtivé většině ano. A toto vše jsme museli brát v potaz, když jsme minulý týden začali řešit, co dál. Tým klesl po sedmém kole na páté místo, prohrál tři z posledních čtyř utkání a herní projev také neodpovídal představám nás a jistě ani fanouškům. Ztráta na první místo narostla a sezona je letos navíc extrémně krátká. Museli jsme zareagovat. Dát mužstvu nový impuls," přednesl na webu fkvz.cz šéf Viktorie.

Definitivní rozhodnutí přišlo až pár dní po poslední prohře s Třincem, z čehož je podle Richtera patrné, že nešlo o žádné nerozvážné rozhodnutí učiněné s horkou hlavou. "Snažili jsme se opravdu najít nejlepší řešení pro Viktorku a probírali jsem to ze všech stran několik dnů," přidal funkcionář.

Odvolání Haška však vyvolalo u části fanoušků nesouhlasné reakce. I proto se s některými příznivci před posledním úspěšně zvládnutým kolem sešel. "Částečně se jim nedivím. Zdeněk Hašek dovedl Viktorku zpět do druhé ligy, předloni se ji vrátil zachránit a celkově tu odvedl pořádnou porci skvělé práce. V klubu má spoustu přátel a na Žižkově bude vždy vítán. Takže zklamané názory fanoušků chápu. Ale velmi mě zasáhli komentáře, které byli nenávistné a zlé. Komunikace s fanoušky je pro mě důležitá, setkávám se s nimi často a jsem rád, že i v této složité covidové době jsem alespoň s částí z nich mohl celou situaci probrat," zaznělo na stránkách fkvz.cz z úst Richtera.

Toho potěšil i hlouček fandů, který týmu fandil na Proseku proti Líšni (3:1) "na dálku" na kopci. "Jsem za to moc rád. A moc jim chci poděkovat. Ne za to, že si vyslechli Richtera, ale za to, že dorazili povzbudit svůj klub. Protože Viktorka není Richter, Hašek, nebo Pudil. My jsme jen jednotlivé dílky, které pro ni musí makat naplno, jen tak ji posuneme společně výš. A k tomu patří, bohužel, i nepopulární opatření. Proto věřím, že fanoušci naše rozhodnutí budou respektovat a snad, byť časem, i pochopí," uzavřel na fkvz.cz Richter, jehož druhý tým tabulky narazí ve středu na devátý Varnsdorf.

Trenér Dynama Horejš: Ultimátum jako Hejkal jsem nedostal, Van Buren nám ještě hodně pomůže

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.