Pohyboval jsem se v šedé zóně, ve které se v českém fotbale funguje, přiznal Nezmar

Pohyboval jsem se v šedé zóně, ve které se v českém fotbale funguje, přiznal Nezmar

Když známý internacionál Vladimír Šmicer hovořil o možném novém vedení českého fotbalu, zmínil také jméno bývalého sportovního manažera Slovanu Liberec a Slavie Praha Jana Nezmara. Ten však dle svých slov do příštího vedení FAČR kandidovat nehodlá. Lehce namočen v nynější kauze je totiž také on...

Návrhy zaregistroval, ale dle jeho slov zůstane jen u nich. "S Vláďou se známe, absolvovali jsme spolu pár akcí, třeba charitativního rázu. A bavili jsme se spolu mnohokrát o fotbale, na řadu věcí máme velmi podobné názory. Tak možná proto si na mě vzpomněl. Ale ta zmínka padla jen v médiích, reálně mě nikdo v tomto duchu neoslovil. A já bych do toho ani nešel. Stojím teď mimo fotbalové prostředí. A musím říct, že některé věci, tak jak jsou v něm zaběhané, nejsou příliš kompatibilní s mým náhledem na to, jak žít a fungovat. Ale když jste uvnitř, musíte se nějak naučit v rámci toho existovat. Přičemž je, myslím, důležité stanovit si alespoň nějaké osobní, nepřekročitelné hranice. Dozajista bych si rád představil český fotbal jako svět, ve kterém by spousta věcí fungovala úplně jinak, než jak je tomu dnes," uvedl v interview pro seznamzpravy.cz člen Klubu ligových kanonýrů.

Proč by ho nelákalo podílet se na změně? Nezmar zmínil dvě osobní roviny a potvrdil také spekulaci, podle níž figuruje v odposleších s vyšetřovaným Romanem Berbrem také jeho osoba. "Tu první bych popsal jako svoji nechuť zabývat se tím, co bych nazval fotbalovou politikou. Ve Slovanu Liberec se mě to ještě tak intenzivně netýkalo, ve Slavii, která měla nejvyšší ambice a hraje v českém fotbale důležitou roli, už logicky ano. Jenže tenhle směr funkcionařiny, který jde úplně mimo hřiště, mě opravdu neláká. A pracovat ve vedení FAČR, to by byla do značné míry jenom fotbalová politika. Odešel jsem ze Slavie, z fotbalového prostředí. A měsíc a půl nato se rozjela aféra kolem zatčení a obvinění Romana Berbra a dalších lidí z fotbalu. Ta aféra nám svým způsobem nastavuje zrcadlo, umožňuje nám podívat se zpětně na to. v čem jsme fungovali a co jsme museli přijmout. Nějakým způsobem. S Romanem Berbrem jsem se potkával tak pětkrát do roka, možná jednou měsíčně jsme si zavolali. Probírali jsme různá témata: reprezentaci, termínové listiny, juniorky ve třetí lize… Lidé mají kolikrát pocit, že ten, kdo se s ním kdy potkal, musel jet nutně na červenou, ale tak to není. Možná někdo řekne, že jsem jel na oranžovou. Pohyboval jsem se v šedé zóně, ve které se v českém fotbale funguje. Ne, já se nemůžu zapojit do žádných nových struktur, nemám na to právo. Doneslo se ke mně, že se snad v odposleších, které jsou ve spisu v souvislosti s vyšetřováním Romana Berbra, měl objevit i jeden můj telefonát. Opravdu nevím, jak přesně jsme ten rozhovor měli vést. Ale podle fotbalové šuškandy tam má být hovor, ve kterém jsme se s Romanem Berbrem bavili o nominaci rozhodčího Ardeleánu k našemu utkání s Olomoucí. Bylo to tenkrát těsně před rozehráním nadstavbové části ligy. Petr Ardeleánu je všeobecně považován za hodně proplzeňského rozhodčího. Takže ve Slavii vznikla z jeho nominace docela panika. Asi mi šlo o to, aby nám nebylo ublíženo. Tohle je právě ta šedá zóna, ve které ve fotbale prostě žijete," přiznal na portálu seznamzpravy.cz třiačtyřicetiletý funkcionář.

Svého času byl navíc v kontaktu také s dalším zadržovaným bafuňářem Romanem Rogozem, jenž naposledy pracoval v druholigovém Slavoji Vyšehrad. "Četl jsem ty články, že jsme byli přátelé. Já nevím, jak se to definuje, co je přátelské, co velmi přátelské. Každopádně si spolu vykáme, což snad naznačuje mnohé. Začali jsme spolu komunikovat, když on byl v Příbrami, já v Liberci. Vždycky o fotbalových věcech. O hráčích, přestupech. Hledali jsme klub, kam umístit hráče, pro které jsme u nás zrovna neměli uplatnění. Projekt se Žižkovem se předtím úplně nevydařil. Tak jsme to zkusili s Vyšehradem. Před rokem a půl převzal za mě tuhle agendu ve Slavii Jirka Bílek. A od té doby jsem s Romanem Rogozem prakticky nepřišel do styku," uzavřel v rozhovoru s Luďkem Mádlem pro seznamzpravy.cz Nezmar.

V nové komisi rozhodčích sedí člověk, který měl pohlídat, aby Sigma sestoupila, říká v Hattricku Kubíček