Neuer v Lize mistrů překonal i rekord Ronalda, Lewandowski se dotáhl na Raúla

Neuer v Lize mistrů překonal i rekord Ronalda, Lewandowski se dotáhl na Raúla

Věděli jste o tom, že Liga mistrů obsahuje již patnáct klubů s minimálně padesáti výhrami? Seznamu vévodí Real Madrid (161), za ním je Barcelona (155) a následuje Bayern Mnichov (147), který je úřadujícím šampionem prestižní milionářské soutěže.

A právě u bavorského kolosu se nyní na chvíli zastavíme. Jeho brankářská jednička Manuel Neuer (34) si totiž na své konto připsala další rekord.

Mistr světa z roku 2014 totiž zvítězil již v patnácti po sobě jdoucích duelech LM, s tím, že ten poslední přišel tento týden proti Red Bullu Salzburg.

Bývalý strážce svatyně Schalke 04 tak díky své úctyhodné šňůře překonal dosavadního držitele maxima Cristiana Ronalda, jenž se svého času zastavil na čtrnácti triumfech v řadě.

Neuerův týmový kolega Robert Lewandowski (32) pak dál stoupá žebříčkem nejlepších střelců a po své jednasedmdesáté trefě se nyní dělí o třetí místo s Raúlem Gonzálesem.

Cristiano Ronaldo (131) a Leo Messi (118) jsou však polskému snajprovi ještě hodně vzdáleni a bronz zdá se bude jeho maximem. Pokud by se tomu chtěl exstřelec Borussie Dortmundu vzepřít, musel by střílet minimálně deset branek v jednom ročníku ještě příštích sedm osm let, čili až do svých čtyřiceti.

P.S.: Bundesligový triumf obhajující obr z Allianz Areny už má mimochodem po čtyřech zápasech základní skupiny jistý postup do osmifinále Ligy mistrů.

Nenápadná legenda Atlétika? Jako první dosáhl významného evropského milníku Koke!