Pokud Sima vydrží v nastaveném trendu, za nějaký čas si ho prý vybere ještě lepší klub než Nice

Pokud Sima vydrží v nastaveném trendu, za nějaký čas si ho prý vybere ještě lepší klub než Nice

Sešívaný výkon na Azurovém pobřeží proti Nice potěšil také televizního komentátora Jaromíra Bosáka, jenž po třetí slávistické výhře ve skupině pochválil celou řadu svěřenců Jindřicha Trpišovského.

Začal do obrany posunutým reprezentantem Lukášem Masopustem. "Jestli se něco zase Jindřichu Trpišovskému podařilo, je to přesun Lukáše Masopusta na post pravého obránce. Zatímco v záložní řadě se v poslední době v klubu i reprezentaci trápil, na beku je to jiná píseň. Navíc, věren slávistickému stylu, si i tak zaútočí víc než dost," všiml si rodák z Chebu, jehož slova vyšla na serveru seznamzpravy.cz.

Oceněn i další členové národního mužstva Jan Bořil, Ondřej Kúdela a David ZIma. "Na druhé straně nastoupil po delším čase uzdravený Bořil, protože je tentokráte marod Oscar. A hrál výborně. Další příjemný rébus pro kouče. Velmi spolehlivý Kúdela a Zima tvrdili muziku, byť mladší ze stoperské dvojice měl ke konci zápasu už asi černo před očima a nepůsobil v posledních minutách nejjistěji," pokračoval na seznamzpravy.cz pětapadesátiletý odborník.

Slavia chce koupit nového Součka a vidí jej v akademii Příbrami

Veřejně chválit bylo možné dle jeho slov všechny nastoupivší. "Uprostřed hřiště dřel Holeš, navíc se blýskl fantastickou přihrávkou na třetí gól, při neúčasti Stanciua se šéfem zálohy stal Ševčík a dal zapomenout na ne úplně přesvědčivé výkony posledních týdnů. Chtěl hrát, říkal si o míč, měl cit pro přesnou přihrávku. Vedle něj se postavil od začátku Lingr. A v Nice na něj hned tak nezapomenou. Jeho gól byl vskutku parádní, po dlouhé době se někdo ze slávistů prosadil podobným způsobem. Už bylo načase," podotkl na seznamzpravy.cz dlouholetý hlas ČT Sport.

Zvláštní kapitolu si podle něj zaslouží i ofenzivní hráči, s tím, že Abdallaha Simu, který se v Edenu rozkoukal velice rychle, si jednou dokáže představit v pořádně velkém klubu. "Olayinka zase ukázal, jak platným členem týmu je. Pracuje na velkém prostoru, je nebezpečný před brankou soupeře, dokáže podržet míč. A taky zahodit velkou šanci jako za stavu 1:1, kdy hlavičkoval z pěti metrů jen do středu branky. Ale vykoupil se o chvíli později, když posunul opět hlavou míč do sítě po Ševčíkově centru. Ostatně i třetí gól padl po hlavičce, tentokráte to byl Sima, kdo definitivně rozhodl. Příběh tohoto mladého Senegalce je takřka pohádkový. Před pár měsíci trénoval v Táborsku a teď dává góly v Evropské lize. Pokud vydrží v nastaveném trendu a bude víc přihrávat spoluhráčům v nadějných situacích, vybere si ho za nějaký čas ještě lepší klub než Nice," doplnil na seznamzpravy.cz člen Realu TOP Praha a neopomenul ani Jana Kuchtu, jenž se tentokráte střelecky neprosadil. "Není to tak dávno, co jsem napsal, že Jan Kuchta se hodně potýká s tím, že je rozdíl hrát za Slavii, nebo za Liberec. Vypadá to, že se hodnoty srovnaly a Kuchta se rozstřílel. V Nice to nevyšlo, ale kolik toho odpracoval, ubojoval, odběhal, to klobouk dolů. Práce pro tým, to je Trpišovského axiom, který byl naplněn v Nice na maximum. A psychická odolnost. Leckterý tým by se po vyrovnání, zaviněném hrubkou Koláře, sesypal, ale pro sešívané to neplatilo. Okamžitě přitlačili na plyn a výsledkem je sladké vítězství," uzavřel webem seznamzpravy.cz citovaný Bosák, podle nějž je postup do vyřazovacích bojů opravdu blízko.

Lingr si to zaslouží, je to poctivý kluk a má výborné zakončení, chválil bláznivého kolegu Kolář

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.