Stadion Lionela Messiho? Kandidát na prezidenta Barcelony chce přejmenovat Camp Nou

Stadion Lionela Messiho? Kandidát na prezidenta Barcelony chce přejmenovat Camp Nou

Ihned po smrti Diega Maradony přišla fotbalová Neapol, kde strávil legendární fotbalista nejlepší roky své kariéry, s návrhem přejmenovat svůj stadion na Stadio Diego Maradona. Něco podobného by mohla udělat Barcelona s Lionelem Messim, a to výrazně dříve, než Messi jednou zemře.

Barcelona je momentálně ve špatné politické situaci. Messi v létě vyhrožoval odchodem a jednou nohou už byl z klubu pryč, nakonec chtěl ale předejít soudním sporům a v klubu nakonec se sebezapřením zůstal. V létě, nebo dokonce už v lednu, z klubu dost možná odejde.

Těžko říct, co je tím opravdovým důvodem pro Messiho (ač nedokončený) odchod. Pravděpodobně to byla ale nespokojenost s vedením klubu a hlavně prezidentem Bartomeuem. Ten ale během podzimu rezignoval a v klubu co nevidět proběhnou volby, kde se bude volit nový předseda. A volebních témat je hodně.

Jeden kandidát říká, že ihned po zvolení nechá jmenovat Xaviho trenérem Barcelony, se zajímavým návrhem ale přišel Victor Font. Tento kandidát na prezidenta klubu totiž chce, aby se současný svatostánek Camp Nou přejmenoval na Stadion Lionela Messiho.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.