Juliš obstaral výhru Spartě, Zbrojovka se postarala o senzaci v Edenu

Pardubice v páteční předehrávce ligy remizovaly s Olomoucí díky brance v nastavení 1:1. V sobotu si pak Příbram připsala svou první výhru v této sezóně, když doma porazila Mladou Boleslav. Karviná poté podlehla Zlínu a Slovácko vyzrálo na Opavu. Viktoria Plzeň večer nepotvrdila roli favorita a remizovala s Českými Budějovicemi 0:0.

Pardubice si po poslední vysoké prohře 1:4 s Mladou Boleslaví chtěly spravit chuť, ovšem ani v domácím azylu proti Olomouci se velmi dlouho nemohly prosadit. První zásadní zlom přišel až v 62. minutě a s trochou smůly se pod něj podepsal zkušený Jeřábek, který ve vápně přistrčil protihráče a dopustil se faulu, který sudí odměnil pokutovým kopem. Ten následně Nešpor proměnil a své mužstvo vedl k tříbodovému zisku. Pardubice své snahy zúřadovaly až v poslední možné chvíli, a sice v samotné páté minutě nastavení, když si Huf na hranici pokutového území našel odražený míč a trefou k tyči srovnal na 1:1.

Příbram po sérii proher před týdnem remizovala v Brně 1:1 a nyní si dokázala připsat třetí bodový zisk a zároveň první vítězství v této sezóně. Mladá Boleslav sice na jejím hřišti vedla 1:0 díky brance bývalého hráče Příbrami Michala Škody, ve druhém poločase ale přišel comeback. Branky Voltra a Vávry zajistily Příbrami veledůležité tři body a dost možná také podržely místo trenérovi Pavlovi Horváthovi. Příbram zvítězila nad Mladou Boleslaví 2:1.

Zlín vstoupil do utkání v Karviné nejlépe, jak mohl. Do vedení šel už v první minutě a na 2:0 zvýšil Tomáš Poznar svým druhým gólem v utkání už v 9. minutě. Karviná se ze studené sprchy na úvod nevzpamatovala a přestože už Zlín znovu skórovat nedokázal zůstal výsledek až do konečného hvizdu 0:2.

Slovácko doma proti Opavě předvedlo své maximum v prvních třiceti minutách. Skóre bylo už 3:0 pro domácí. Opava se sice ještě před poločasovou přestávkou zmohla na snížení, ve druhém poločase už ale byla bezzubá. Slovácko porazilo Opavu bez problému 3:1 a potvrdilo tak roli favorita.

České Budějovice po mizerném startu do sezóny porazily Spartu i Bohemians 1905 a věřily si i proti Plzni. Favorita tentokrát porazit nedokázaly, i přesto ale ukořistily s těžkým soupeřem bod za remízu. Plzni se i přes veškerou snahu nepodařilo vstřelit gól a z Budějovic odjíždí s výsledkem 0:0.

Pražská Sparta dala zapomenout na bodové ztráty s Plzní a Budějovicemi, když v neděli v podvečer loupila na Stínadlech. Hosté měli herní převahu již v první půli, ale několik slibných šancí nedokázalo přetavit v branku. Nakonec se zadařilo až po změně stran, když Dočkal skvělou přihrávkou nalezl Juliše, který se před brankářem Němečkem nemýlil.

Slavia se potýká se syndromem ligových nováčků. Po Pardubicích dokázalo lídra tabulky obrat také Brno a v Edenu remizovalo 1:1. Domácí sice dostal do vedení střídající Sima, jenže dvě minuty před koncem vyrovnal Šural a rozhodl tak o dělbě bodů.

Fortuna:liga, 9. kolo:

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 90+5. Huf – 62. Nešpor (pen.)
Žluté karty: 61. Jeřábek, 82. Solil, 90+3. Krejčí – 58. Látal, 82. Hála, 90+4. Sladký
Domácí: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (80. Petráň) – Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) – Černý (68. Huf), trenér: Krejčí
Hosté: Mandous – Hála, Hubník, Poulolo, Zmrzlý (31. Látal) – González (84. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta – Nešpor (83. Daněk), trenér: Látal
Diváci: 0
Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Ratajová

Příbram - Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 64. Voltr, 76. Vávra – 28. Škoda
Žluté karty: 57. Pilík, 90+2. Kočí – 40. Tatajev, 75. Douděra
Domácí: Kočí – Cmiljanović, Kleščík, Svoboda (46. Pilík), Nový – Vávra (82. Antwi), Folprecht (63. Hájek), Rezek (87. Kvída), Soldát, Zorvan – Voltr (87. Pinc), trenér: Horváth
Hosté: Mikulec – Zahustel, Klíma (74. Ikaunieks), Tatajev, Křapka, Mazáň – Budínský, Janošek, Túlio, Douděra – Škoda (70. Drchal), trenér: Weber
Diváci:
Rozhodčí: Rejžek -  Hrabovský, Kříž

Karviná - Zlín 0:2 (0:2)

Branky: 1. a 9. Poznar
Žluté karty: 39. Smrž – 41. Hlinka, 79. Procházka, 83. Fantiš, 90+1. Kolář
Domácí: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik (46. Guba) – Smrž (46. Tavares), Qose, Herc (82. Haša) – Ostrák (86. Dramé), Papadopulos, Bartošák, trenér: Jarábek
Hosté: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Hlinka (90+1. Kolář), Jiráček – Dramé (86. Janetzký), Poznar (88. Mpondo), Čanturišvili, trenér: Páník
Diváci: 0
Rozhodčí: Orel – Blažej, Hájek

Slovácko - Opava 3:1 (3:1)

Branky: 14. Hofmann, 24. Sadílek, 27. Petržela – 29. Holík
Žluta karta: 86. Didiba (Opava)
Domácí: Bajza – Hofmann, Kadlec, Šimko (89. Kalabiška) – Havlík, Hellebrand (65. Navrátil), Daníček, Reinberk – Petržela (71. Jurečka), Kliment (71. Cicilia), Sadílek (89. Kubala), trenér: Svědík
Hosté: Fendrich – Hrabina (46. Šcudla), Didiba, Večerka – Mondek, Tiéhi, Zavadil, Texl (67. Rataj), Žídek – Holík (67. Juřena), Dordić, trenér: Kováč
Diváci: 0
Rozhodčí: Marek – Kotík, Hock

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 0:0 (0:0)

Žluta karta: 49. Novák (Dynamo České Budějovice)
Domácí: Vorel – Králik, Novák, Skovajsa, Talovierov – Brandner, Čavoš, Havelka (89. Havel), Javorek – van Buren (85. Jánošík), Mészáros (78. Mršić), trenér: Horejš
Hosté: Hruška – Hejda, Limberský, Brabec, Řezník – Bucha (73. Káčer), Kalvach, Čermák, Ondrášek (79. Beauguel) – Ba Loua (73. Alvir), Kopic, trenér: Guľa
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka – Paták, Horák

FK Teplice - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 65. Juliš
Žluta karta: Jukl, Radosta - Souček
Domácí: Němeček - Mareček (30. Radosta), Ljevakovič (69. Kováč), Shejbal - Černý, Kučera, Jukl, Moulis - Trubač, Žitný - Mareš. Trenér: Hejkal
Hosté: Nita - Plechatý, Čelůstka, Krejčí mladší - Vindheim (88. Plavšič), Trávník, Souček, Dočkal, Hanousek (56. Krejčí starší) - Juliš, Karlsson (71. Minčev). Trenér: Kotal
Diváci: 0
Rozhodčí: Královec - Moláček, Mokrusch - Berka (video)

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 68. Sima - 88. Šural
Žluta karta: Oscar, Musa - Čermák, Fousek, Dreksa, Moravec, Bariš
Domácí: Kolář - Bořil, Kúdela, Karafiát (46. Olayinka), Oscar - Traoré - Jurásek (62. Sima), Stanciu, Lingr (46. Holeš), Provod (46. Masopust) - Musa (80. Tecl). Trenér: Trpišovský
Hosté: Floder - Moravec, Dreksa, Gajič, Kotula - Pachlopník (45.+2 Hladík), Čermák (57. Šural), Sedlák, Fousek (72. Štěpanovský)- Růsek (57. Bariš), Přichystal. Trenér: Machálek