Kotal: Přítomnost Čelůstky na hřišti dělá hodně. Právě pro jeho zkušenosti jsme ho kupovali

Kotal: Přítomnost Čelůstky na hřišti dělá hodně. Právě pro jeho zkušenosti jsme ho kupovali

Tři ligové body potřebovali po předchozích ztrátách jako sůl. Pražská Sparta se venku postavila trápícím se Teplicím a jedinou trefou utkání nakonec rozhodla o hubené výhře. Mezi střelce se zapsal Lukáš Juliš, ale kouč hostů Václav Kotal po závěrečném hvizdu chválil především dirigenta obrany Ondřeje Čelůstku, který pomohl udržet čisté konto.

Celý zápas byli lepším týmem, ale prosadili sen jednou. Soupeře do ničeho moc nepustili, ale jednu šanci přeci jen měl. „To je ta jedna šance. My jsme měli tři nebo čtyři. Proměnili jsme jednu. O to je utkání těžší. I když se soupeř bránil, jednu šanci měl a jsme rádi, že to nedokázali proměnit,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky.

Rozhodující trefa padla až ve druhém poločase, což mohlo přidávat na stresu Spartě, která potřebovala po ztrátách s Plzní a Budějovicemi nutně bodovat. „Pokud utkání není rozhodnuté, pořád to jsou nervy. Nepřejete si, aby se stala chyba. V předchozích utkáních jsme jich dělali hodně. Jsem rád, že s návratem Ondry Čelůstky přišla první nula a doufám, že to bude podpora do dalších zápasů,“ chválil Kotal svého středního obránce.

Po jeho boku se zdál být jistější i Plechatý, který se teprve mezi dospělými rozkoukává a každým zápasem sbírá cenné minuty. „Jeho zkušenosti jsou jedním z důvodů, proč u nás je. Taková hráče jsme potřebovali. Ještě bychom potřebovali Hancka a ostatní,“ poukázal na početnou marodku. V koncovce ale Sparta příliš neoslňovala, a tak byl Kotal nakonec rád za jednu proměněnou střelu.

„Byl bych spokojený, kdyby se šance proměnili. Jsem rád, že si šance vytvářejí. Julda i Karlsson šli sami na branku. Bohužel to neproměnili. Nakonec ale při gólové šanci byli Karlsson, Dočkal i Juliš. Musíme být rádi i za jeden gól, který nám stačil k vítězství,“ dodal kouč Sparty.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.