Zklamaný Trpišovský: Změn bylo v sestavě hodně, ale trénujeme pospolu a principy hry znají všichni

Zklamaný Trpišovský: Změn bylo v sestavě hodně, ale trénujeme pospolu a principy hry znají všichni

Tabulku sice po devíti odehraných kolech stále vedou, ale náskok na Spartu se ztenčil na pouhé dva body. Slavia na podzim poráží ligové stálice, ale na nováčky to neumí. Už dříve klopýtla s Pardubicemi, teď doma v Edenu přišla o vedení a body si dělila také s Brnem. A kouč Jindřich Trpišovský po zápase vykazoval zklamání.

Pražský klub měl prakticky celý zápas výraznou územní převahu, ve druhém poločase se dokázal střelecky prosadit i střídající Sima, ale na vítězství to nestačilo. „Původně měl hrát na křídle Tomáš Malinský. Abdallah Sima se teprve včera kvůli soukromým důvodům vrátil z Francie, a tak jsme vybrali Matěje Juráska. V první půli byl naším nejlepším hráčem, naznačil svoje silné stránky, kterými jsou rychlost a driblink,“ poukázal Trpišovský na četné změny v sestavě.

V tom ale kouč sešívaných nechtěl hledat alibi a nelíbilo se mu, že Slavia nedokázala ligového nováčka porazit. „Změn bylo skutečně hodně, ale všichni trénujeme pospolu, principy hry znají všichni. Hlavní problém byl ten, že jsme hráli pomalu, chyběl nám pohyb. Kromě Juráska jsme v první půli nedokázali obejít protihráče,“ pokračoval ve výčtu postřehů, které hráčům v kabině zcela jistě vyčte.

„Výkon od nás byl v prvním poločase velmi špatný, statický. Vypracovali jsme si jedinou šanci, tu měl Jurásek. Brno bylo naopak agresivní a nepříjemné. Ve druhé půli jsme se zlepšili i díky střídáním. Dali jsme gól, u kterého byl Masopust a Sima. Další šance jsme ale neproměnili a oni nás potom potrestali,“ uzavřel Trpišovský tiskovou konferenci.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.