Fábrymu i celé Dukle spadl kámen ze srdce: Když to nepůjde krásou, tak to urveme jakkoliv silou

Fábrymu i celé Dukle spadl kámen ze srdce: Když to nepůjde krásou, tak to urveme jakkoliv silou

Atraktivní druholigové derby mezi Viktorií Žižkov a Duklou ovládli hosté z Dejvic, za které na Proseku přesně mířili Fábry a Ugwu.

Celek z Julisky se po utnutí šestizápasové série bez vítězství posunul v tabulce FNL na průběžnou osmou pozici, s tím, že na vedoucí Votroky ztrácí rovných deset bodů.

"Mám za kluky velkou radost. Hráli jsme proti zkušenému soupeři na těžkém terénu. Chtěli jsme dobírat druhé míče a být poctiví. V minulých zápasech jsme měli problémy v jednoduchých herních situacích, i proto jsme zamíchali sestavou. Budeme dělat všechno proto, aby naše výkony byly kontinuální," uvedl na webu fkdukla.cz hlavní trenér vítězného souboru Roman Skuhravý, který do konce podzimu hraje o svou dukláckou budoucnost.

"Víme, jakou máme kvalitu a také víme, na čem pracovat. Zápasy, které jsme nezvládli výsledkově, byly z naší strany hodně podobné a dostali jsme v nich góly z jednoduchých situací," doplnil exopavský stratég, jehož svěřence čeká ve středu střet s Hradcem Králové a v neděli pak s Táborskem.

Ke zvládnutému utkání se vyjádřil i jeden ze střelců Marek Fábry, pro něhož šlo o první trefu v sezoně. Svůj zásah nijak extra neslavil, protože dobře ví, že by jich měl dávat více. "Připravovali jsme se na těžký terén, který tady nebyl ideální. Taky jsme si řekli, že když to nepůjde krásou, tak to urveme jakkoliv silou. Hráli jsme jako jeden tým a bojovali jeden za druhého do poslední minuty, proto jsme si zasloužili vyhrát," přednesl Slovák, jenž patří Dukle od startu letošního roku.

Tři body však bude třeba potvrdit i v prvních prosincových dnech. "Úleva. Dá se říct, že nám spadl kámen ze srdce. Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Musíme to potvrdit i v dalších zápasech," uzavřel na fkdukla.cz dvaadvacetiletý vytáhlý hráč s minulostí v Nitře.

V nové komisi rozhodčích sedí člověk, který měl pohlídat, aby Sigma sestoupila, říká v Hattricku Kubíček

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.