Neymar potřeboval na prvních 50 ligových tref za Paříž méně času než Ibrahimovič

Neymar potřeboval na prvních 50 ligových tref za Paříž méně času než Ibrahimovič

Francouzská nejvyšší soutěž, v níž je dosud odehráno dvanáct zápasů, nebyla už velmi dlouho vyrovnaná jako nyní, kdy i šestý tým tabulky Olympique Marseille ztrácí na vedoucí Paris Saint-Germain pouze čtyři body.

Devítinásobný šampion Ligue 1 z Parku princů zatím naposledy remizoval s Girondins Bordeaux (2:2), v čemž měl díky proměněnému pokutovému kopu prsty i brazilský forvard Neymar (28).

Dlouholetý reprezentant Kanárků dosáhl v onom střetu na jubilejní padesátý ligovou trefu v barvách PSG, díky čemuž překonal rekord Zlatana Ibrahimoviče.

Švéd, který aktuálně pálí za AC Milán, byl držitelem maxima kvůli tomu, že v pařížském trikotu potřeboval na prvních padesát branek celkem 59 startů.

Neymar, který historicky druhého nejlepšího střelce pařížské historie po Edinsonu Cavanim z prvního místa sesadil, dosáhl oné cifry v osmapadesáti vystoupeních.

V právě probíhající sezoně 2020/2021 je bývalá hvězda Barcelony či Santosu na třech trefách a třech gólových asistencích. To vše během 480 minut poskytnutého času.

Arsenal je na tom v Premier League nejhůře za 38 let a může být ještě hůř, čeká ho střet s lídrem...

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.