Fakt tomu nerozumím, můžete mít systém, jaký chcete a není to nic platné, zlobil se Kováč

Fakt tomu nerozumím, můžete mít systém, jaký chcete a není to nic platné, zlobil se Kováč

Opava se po prohře s nyní šestým Slováckem znovu propadla do sestupových vod a po devíti odehraných zápasech jí patří průběžná sedmnáctá pozice, s tím, že má stejně bodů jako poslední Příbram.

Podle slezského kouče Radoslava Kováče bylo rozhodnuto již po půl hodině. "Prvních pět minut jsme sice začali aktivně a chtěli jsme tak hrát celý zápas, ale co jsme dostali za góly, to je neskutečné. Já tomu fakt nerozumím. Můžete mít systém, jaký chcete a není to nic platné. Za to jsem ale samozřejmě odpovědný já. Při prvním gólu chyběla organizace hry, pak přišel druhý a celé se to zbořilo. Po naší brance jsme se trochu nadechli, po změně stran jsem dal do hry tři útočníky, něco jsme tam měli, ale na zvrat to nestačilo. Zápas zkrátka rozhodly naše hloupé chyby," uvedl bývalý zaměstnanec Sparty na webu sfc.cz.

Těšit ho mohla alespoň první opavská trefa nákladné letní posily Lukáše Holíka, jehož nedávno kritizoval právě za produktivitu. Osmadvacetiletý rychlík se ale za čísly nehoní. "Pořád je pro mě prioritou výkon mužstva a sbírání bodů. To momentálně není dobré. Spíš se soustředím na tým než na sebe," ozřejmil na sfc.cz bývalý hráč Zlína či Dukly.

V nejbližší době čekají Opavu dva zápasy doma - nejprve dorazí třináctý Baník a poté čtrnáctá Mladá Boleslav. "Je potřeba se na to soustředit a udělat šest bodů, které by nás z toho trochu vytáhly. Je velká škoda, že to bude stále bez diváků, protože jsem to chtěl zažít s nimi. Bohužel. Pro nás se ale nic nemění – porveme se za naše fanoušky a doufám, že urveme tři body," zakončil na stránkách sfc.cz kolega Žídka, Zavadila, Juřeny a spol., jehož tým má nyní notně nelichotivé skóre 7:21.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.