Ayong z útočníka obráncem? Má vynikající předpoklady a Duklu může jen mrzet, že na to nepřišla dříve...

Ayong z útočníka obráncem? Má vynikající předpoklady a Duklu může jen mrzet, že na to nepřišla dříve...

Momentálně Dukla přerušila horší období víkendovým vyloupením žižkovské tvrze a návrat formy by ráda potvrdila také uprostřed pracovního týdne na Julisce proti vedoucímu Hradci Králové.

Pokud by Votroky dostala na lopatky, připsala by si teprve čtvrtý tříbodový zisk v sezoně FNL. "Víme, jakou máme kvalitu a také víme, na čem pracovat. Zápasy, které jsme nezvládli výsledkově, byly z naší strany hodně podobné a dostali jsme v nich góly z jednoduchých situací. Jsem rád, že to teď kluci konečně urvali," přednesl na webu fkdukla.cz hlavní kouč Roman Skuhravý.

Proti vedoucímu celku tabulky nebude favoritem, což by mohlo dejvické značce vyhovovat. "Když nemáme co ztratit, tak je to pro mladé mužstvo pozitivum," přidal bývalý stratég Opavy, jehož slova nabídl web fkdukla.cz.

Poslední úspěch přinesly změny v sestavě. Mohly by nastat i před středečním odpolednem? "Primárně před zápasem s Hradcem jsme chtěli roztrhat vazby a přinutit hráče, aby nad chybami zbytečně nepřemýšleli. Třeba Ayong zahrál v obraně výborně. Má na to vynikající tělesné předpoklady a může nás jen mrzet, že jsme na to nepřišli dřív," okomentoval převtělení dvaadvacetiletého útočníka do obránce šéf Kozmy, Hadaščoka, Rady a spol., jehož slova nabídly stránky fkdukla.cz.

Kamerunskými kořeny ošlehaný bývalý hráč Příbrami, Piastu Gliwice či Dunajské Stredy by se skutečně na základě nedávno zjištěných skutečností mohl začít prosazovat v defenzivě. Jakožto forvard má totiž celkovou bilanci za několik let profesionální kariéry pouze devět druholigových tref.

Z východočeského souboru jde ovšem respekt - z výjezdů již totiž přivezl 13 bodů za 4 výhry a jednu plichtu. Dukla se naproti tomu naposledy radovala z domácí výhry 19. září, což už přeci jen nějaké to úterý je.

Zdroj: fkdukla.cz.

Výhry Slavie a Sparty v EL byly přeceněné, ukázal víkend. Slávisté přišli s nováčky už o 4 body. A Guľa nemá „guľe“

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.