Další světový obránce zadarmo na Stamford Bridge? Do západního Londýna by se mohl stěhovat Alaba

Další světový obránce zadarmo na Stamford Bridge? Do západního Londýna by se mohl stěhovat Alaba

Pini Zahavi, který je agentem Davida Alaby, má v plánu v lednu oslovit Chelsea a jednat o možném přesunu rakouského obránce na Stamford Bridge.

Uznávaný novinář Fabrizio Romano v podcastu Here we go prohlásil: „Chelsea se příští léto zaměří spíše na obránce než útočné hráče. Plánují podepsat stopera ve věku přibližně 26-28 let. Uvidíme, pro koho se rozhodnou - nyní je nemožné říci konkrétní jméno.“

Dále pokračoval: „Klub se vážně zajímal o Gimenéze, ale kvůli výstupní klauzuli to bylo letos v létě nemožné. Právě kvůli této klauzuli není jediným hráčem na seznamu. Každopádně Chelsea chce přivést zkušenějšího stopera, který zároveň bude i hráčem pro budoucnost, ale ne žádného mladíka.“

Další vhodnou možností je transfer Rakušana Davida Alaby, kterému v Allianz aréně vyprší už v létě 2021 současná smlouva a s klubem se zatím nedomluvil na jejím prodloužením.

Problémem je, že osmadvacetiletý obránce požaduje mzdu 280 000 liber týdně a celek z Mnichova nechce na tento požadavek přistoupit.

Německý deník Bild píše, že Alaba přestoupí do Chelsea, nicméně jednání jsou v úplných začátcích, navíc by se do hry o podpis přidalo i PSG. Dále je mírně spojován i s Realem Madrid nebo Juventusem.

Zdroj: mirror.co.uk, bild.de

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.