Hoftych: Do skupiny jsme vstupovali s nadějí na postup, teď chceme aspoň pomoct koeficientu

Hoftych: Do skupiny jsme vstupovali s nadějí na postup, teď chceme aspoň pomoct koeficientu
OBSAHUJE OHLASY

V prvním zápase Evropské ligy si Liberec poradil s Gentem, poté přišla série třech porážek. Dvakrát s Hoffenheimem a jedna s Bělehradem. Slovan živí na postup už jen teoretickou šanci, i tak se bude snažit body do tabulky skupiny L přidat. Především pak zvýšit český koeficient.

Liberečtí se před odvetou v Belgii proti Gentu mohou těšit z kompletního počtu hráčů. „Momentálně lze konečně říct, že máme pohromadě celý tým. Na trénincích jsme se scházeli v plném počtu, i když mají ještě někteří kluci stále kondiční resty. Blížíme se každopádně fyzickým číslům, která bychom chtěli plnit,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Hoftych.

Gent stále zůstává bez bodu. „V tuto chvíli je těžké říct, jak se bude soupeř herně prezentovat. Mají své problémy, doma inkasovali tři góly od Waregemu, který mysleli, že porazí. Byl to pro ně neočekávaný výsledek a nedovolím si tvrdit, v jakém rozpoložení je jejich kabina. Nezbývá nic jiného, než být připraven na kterýkoliv způsob boje,“ hodnotil kouč situaci svého soupeře.

Ze skupiny L jistě postoupí Hoffenheim a dobře nakročeno má i druhý Bělehrad. „Do skupiny jsme vstupovali s tím, že jsme rádi za postup. Chceme plnit úkoly a pomoct koeficientu, což se nám povedlo v kvalifikaci a prvním duelu s Gentem,“ pokračoval.

„Teď jsme měli tři extra těžké zápasy a ve zbytku soutěže se chceme hlavně prezentovat jako dobrý tým. A vytvořit si příležitost vybojovat další body, rádi bychom před belgickým soupeřem zůstali i po odvetě,“ dodal liberecký lodivod.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.