Sparta v létě udělala dobré tahy, přivedla slušné hráče, chválí rivala před derby Masopust

Sparta v létě udělala dobré tahy, přivedla slušné hráče, chválí rivala před derby Masopust

Lukáš Masopust (27)) se sice právě teď soustředí výhradně na postup ze základní skupiny Evropské ligy, který by přinesl čtvrteční skalp Izraelců, nicméně do hlavy už se mu pomalu začíná vkrádat i nedělní derby se Spartou...

Dojde totiž k němu pouhé tři dny po přivítání Be'er Shevy. "Zatím na něj nemyslím. Jdeme zápas od zápasu, máme nyní Evropskou ligu. Je dobře, že Sparta také hraje poháry, budeme na tom stejně," přednesl v interview pro gol.cz bývalý rychlík Jablonce.

Může být pro vršovické "S" výhodou, že bude hrát ve čtvrtek - na rozdíl od Sparty, jež letí do Francie - v Praze? "Nemyslím si, že by cestování Sparty hrálo velkou roli. Tím spíš v derby," pokračoval na gol.cz univerzál ve službách úřadujícího mistra české ligy.

Jak vidí sílu soudobého rivala, který dal dvakrát za sebou čtyři branky Celtiku, ale v domácí soutěži se již našli dva přemožitelé? "Je vždycky něco jiného, když hrajete do otevřené obrany, nebo dobýváte, jako se stává často v české lize. Ostatně, vyzkoušeli jsme si to teď s Brnem. Myslím, že Sparta v létě udělala dobré tahy, přivedla slušné hráče," pochválil Spartu magazínem Gól citovaný kolega Stanciua, Ševčíka, Koláře a spol.

Pokud by Slavia vyloupila sparťanské prostředí, dostala by se do trháku pěti bodů, což je těsně před koncem roku 2020 lákavá představa. Minimálně pro mistry. "Na tohle nemyslíme. Vždyť jsme teď body ztratili. Každopádně chceme derby vyhrát, už jenom kvůli našim fanouškům," uzavřel na gol.cz Masopust.

Zdroj: gol.cz

Derby "S", Gent - Slovan, Slavia - Beer-Ševa, Lille - Sparta, Tottenham - Arsenal, West Ham - Man Utd

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.