Simovi se prý vrací, jaký je člověk. Je strašně skromný, pokorný a snaží se také učit česky...

Simovi se prý vrací, jaký je člověk. Je strašně skromný, pokorný a snaží se také učit česky...

Jedním z objevů právě probíhající sešívané sezony je devatenáctiletý senegalský forvard Abdallah Dipo Sima, jehož konto zdobí k tomuto datu 2 prvoligové góly a dva přesné zásahy v Evropské lize.

Co říká na dnes již bývalý úlovek Táborska o osm let starší univerzál Lukáš Masopust, jenž může nastupovat jak na křídle, tak na kraji defenzivní řady?

"Že se takhle bude prosazovat, je pro mě obrovské překvapení. Vrací se mu, jaký je člověk. Je strašně skromný, pokorný. Snaží se také učit česky, občas se ptá, jak se co česky řekne. Vrací se mu to na trávníku. Jde si za góly, když nedostane míč, nemáchá rukama a maká dál," ozřejmil na webu gol.cz svěřenec Jindřicha Trpišovského.

I když je Sima rychlý, umí se prosadit také ve vzduchu a útočící hráči včetně reprezentanta Masopusta mu mohou posazovat míč právě na hlavu...

"Určitě ano. Je komplexní, má fantastický výskok, je rychlý. Sima je pro nás hrozně důležitým hráčem. Věřím, že mu to vydrží, že nějakou branku přidá i teď ve čtvrtek proti Beer Ševě," doplnil na gol.cz rodák z Božejova s přezdívkou "Maso", jenž má za sebou minulost v Jablonci a v Jihlavě.

Na půdě Nice (1:3) dostal Sima důvěru v základní sestavě a na trávníku vydržel až do 87. minuty, než byl nahrazen zkušenějším Teclem. Zopakuje si jedenáctku vyvolených také první prosincový čtvrtek od 21:00?

Sparta v létě udělala dobré tahy, přivedla slušné hráče, chválí rivala před derby Masopust

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.