Wágner na Kypr nepřišel, aby ho lidé plácali po ramenou: Nea Salamis bych přirovnal k Bohemce

Wágner na Kypr nepřišel, aby ho lidé plácali po ramenou: Nea Salamis bych přirovnal k Bohemce

Bývalý mládežnický reprezentant Tomáš Wágner (30) si v české lize zahrál za Příbram, Plzeň, Mladou Boleslav, Jablonec, Karvinou i Zlín a od letošního léta zažívá své premiérové zahraniční angažmá.

Děje se tak v nejvyšší kyperské soutěži 1. Division, v níž obléká trikot momentálně dvanáctého celku tabulky Nea Salamisu, který sídlí v Larnace.

Ten sice vstřelil v úvodních dvanácti zápasech pouze osm branek a jeho útočná řada až tak nešlape, nicméně ostřílený český krajánek je výjimkou a dosavadních pět ligových startů a 392 poskytnutých minut přetavil ve čtyři přesné zásahy, což z něj dělá nejlepšího střelce mužstva.

To vše i přesto, že nehrál od poloviny září, co ho ze sestavy vyřadily přitahovače třísel, s nimiž bojuje po celou profesionální kariéru. A když se k tomu přičte i Covid-19, bez tréninku byl od startu své kyperské mise pětačtyřicet dnů.

Do týmu však zapadl i tak. "Postavou a stylem jsem do týmu dobře zapadl. Ale těžím hlavně z jeho kvality. Máme mužstvo skvělé poskládané. Když jsem přestupoval do Nea Salamis, pochyboval jsem, zda skutečně polovina klubů může hrát o první šestku, z níž pak vzejde šampion. Ale i kluby, které nejsou v Česku tolik známé, jsou velice silné. Vždyť APOEL je v tabulce dole. V klubech je spousta Brazilců, Španělů či Portugalců. Ze hry Larnaky jsem měl pocit, že chtějí hlavně držet míč a je jim jedno, jestli vystřelí na branku. Každopádně celková úroveň je vysoká. Kluby mají finance, a pokud chtějí vybudovat silný tým, nebojí se investovat. Mohou si dovolit i hráče se zkušenostmi z Premier League," přiblížil v interview pro magazín Gôl Wágner, jenž přišel kvůli táhnoucím se jednáním na jih Starého kontinentu až do rozjeté sezony.

"Kluci za sebou měli už pět týdnů, a tak jsem začínal jako druhý útočník za Brazilcem Danilem, který kdysi hrál v Příbrami. Ale s góly jsem si vybudoval pozici, automaticky nastupoval v základu. V Česku je hokej, fotbal a další sporty. Tady existuje jen fotbal. Zápasy jsou časově rozložené tak, že všechny běží v televizi živě. Noviny řeší jenom fotbal. Ten je všude hlavním tématem. Nepřišel jsem, aby mě lidé plácali po ramenou. Ale v kavárně jsme od číšníka dostali po mém vítězném gólu kávu jako pozornost, v dalším obchůdku zase láhev vína. Přirovnal bych Nea Salamis k Bohemce. Menší klub s malým stadionkem pro pět tisíc lidí," pokračoval na stránkách gol.cz odchovanec příbramského fotbalu.

Kyperský život ho baví. "Kypřané jsou společenští. A neuvěřitelně pozitivní, což jsem poznal i v rámci klubu. Byli jsme poslední, majitel měl v šatně proslov. Žádné řvaní nebo pokuty. Povzbuzoval nás, ať si věříme, že jsme dobří a určitě se zvedneme. Ve stejném duchu vystupuje i sportovní ředitel, který je každý den na tréninku. Asi se promítá fakt, že mají drtivou většinu roku parádní počasí a pohodičku," uzavřel na stránkách Gólu Wágner, jehož chlebodárce čeká v pátek výjezd na půdu lépe postavené Karmiotissy.

Kdo byl nejlepší? Pelé ční jasně nade všemi. Sportovně i morálně. Nejen Maradona, ale i Messi s Ronaldem podváděli

Zdroj: gol.cz