Baník absolutně neřeším, musíme proměňovat šance a nedávat si vlastní góly, burcuje před derby Kováč

Baník absolutně neřeším, musíme proměňovat šance a nedávat si vlastní góly, burcuje před derby Kováč
OBSAHUJE OHLASY

Slezské derby bude hostit v sobotu 5. prosince opavský stadion v Městských sadech. „Je to největší regionální derby. Hrajeme doma, takže je pro nás samozřejmě velká ztráta, že se hraje bez fanoušků. Moc nás to mrzí, ale nemůžeme to ovlivnit,“ prohlásil opavský trenér Kováč pro klubový web.

Opava po opětovném restartu Fortuna ligy třikrát prohrála. „Tři zápasy jsme nezvládli, to je potřeba jasně říct. Čeká nás derby a zápas, kterým se můžeme odrazit nahoru. Potřebují to hráči, aby se zvedli psychicky, ale i my a fanoušci,“ má jasno.

„Je to strašně důležitý zápas. Musíme být agresivní, proměňovat šance, a hlavně si nesmíme dávat sami vlastní góly – to je jednoduchý recept,“ pokračoval jednačtyřicetiletý kouč.

Naopak Baník po restartu nasázel Příbrami čtyři góly. Další utkání však kvůli nákaze onemocněním covid-19 v týmu hrát nemohl. „Abych řekl pravdu, víme, že Baník je kvalitní mančaft, ale soupeře absolutně neřeším. Pro mě je podstatné, jak budeme hrát my,“ dodal někdejší obránce.

Kromě zraněných Josefa Hnaníčka, Jana Schaffartzika a polského záložníka Bartosze Pikula bude mít Kováč kompletní kádr. Hlavním problémem jsou góly. „Máme málo gólových hráčů a strašný problém dát gól. Mrzí nás to. Přitom máme začátky zápasů velmi slušné, vytváříme si šance, ale bohužel je neproměníme, a pak dostaneme stupidní gól, který nás složí. Musíme být koncentrovaní a zápas prostě urvat,“ zakončil.

Zdroj: sfc.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.