Slavia po hladké výhře postupuje, Letenští nezvládli závěr zápasu a v pohárech končí, Slovan přes výhru v Gentu také

Sparta hrála od 65. minuty bez vyloučeného Čelůstky a na hřišti Lille svěřenci trenéra Kotala prohráli 1:2. Liberec potvrdil, že na Gent umí. AC Milán přestřílel Celtic. Čest českých zástupců zachránila Salvia, která Beer Ševu porazila 3:0.

Lille v zápase mělo navrch, po úvodním oťukáváním se k první příležitosti dostali Letenští. Pavelka si skvěle zasekl balon ve vápně, položil si obránce a vypálil. Jenže bránu netrefil. Po půlhodině Yazici našel ve vápně Araúja, toho skvěle vychytal Nita.

O chvíli později se opět Araújo objevil v šanci, z pravé strany minul vzdálenější tyč. Všem příznivcům Sparty nejvíce zatrnulo ve 42. minutě, když Yazici centroval na Bambu, míč se snažil zastavit Plechatý, jenže od jeho nohy se odrazil do branky Sparty. Na brankové čáře bravurním zákrokem zastavil balon Florin Nita.

Ve druhém poločase po hodině hry viděl krátce po sobě dvě žluté karty Čelůstka a byl vyloučen.

V 71. minutě Dočkal ze standardky přihrál Plavšićovi, ten nacentroval na LK37, který hlavou rozvlnil síť. Vyrovnání přišlo deset minut před koncem. Weah našel Ylmaze – 1:1. O čtyři minuty později turecký útočník rozhodl zápas, když zužitkoval přihrávku Ikoného a obstřelil Nitu.

Slovan potvrdil, že na Gent umí. Liberec šel do vedení ve 32. minutě, když po povedeném brejku si Mara narazil míč s Peškem a ve vápně za pomoci teče domácího hráče otevřel skóre. V 55. minutě Severočeši po závaru ve vápně dotlačili míč za čáru – 0:2.

Gentu se podařilo snížit v 59. minutě. Po narážečce s Dosrchem se za vápnem k tyči trefil Jaremčuk.

Evrospká liga – 5. kolo základní skupiny:

Lille - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Branky:
80. a 84. Yilmaz - 71. Krejčí II
Rozhodčí: Estrada - Sobrino, Porras (všichni Šp.)
ŽK: Bradarič, André, Botman - Dočkal, Krejčí I, Čelůstka, Krejčí II
ČK: 65. Čelůstka
Hráno bez diváků
Lille:
Maignan - Djaló (77. Weah), Fonte, Botman, Bradarič (85. Mandava) - Araújo (68. Ikoné), Xeka, André (85. Soumaré), Bamba - David, Yazici (77. Yilmaz), trenér: Galtier
Sparta:
Nita - Plechatý, Čelůstka, Krejčí II - Vindheim, Dočkal (89. Karabec), Pavelka, Souček (81. Trávník), Krejčí I (89. Minčev) - Juliš (81. Hanousek), Karlsson (46. Plavšič), trenér: Kotal

Gent - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
Branky:
59. Jaremčuk - 32. Mara, 55. Kačaraba
Rozhodčí: Monzulová - Ardaševová, Strilecká (všechny Ukr.)
ŽK: Mohammadí, Kums, Hanche-Olsen, Bukari, Jaremčuk - Mara, Matoušek, Sadílek, Rabušic
Gent:
Bolat - Hanche-Olsen, Arslanagic, Fortuna - Castro-Montes (57. Kleindienst), Dorsch, Owusu (62. Bezus), Kums, Mohammadí - Bukari – Jaremčuk, trenér: De Decker
Liberec:
Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Jugas, Mikula - Sadílek - Pešek (74. Matoušek), Mara, Beran (67. Hromada), Mosquera - Hilál (85. Rabušic), trenér: Hoftych

SK Slavia Praha - Hapoel Beer Ševa 3:0 (2:0)
Branky: 31. a 85. Sima, 35. Stanciu
Rozhodčí: Bognar - Buzás, Szert (všichni Maď.)
ŽK: Masopust - Bareiro, Keltjens
Slavia: Kolář - Masopust (81. Provod), Kúdela, Zima, Oscar (61. Bořil) - Holeš - Sima, Ševčík (81. Traoré), Stanciu (64. Lingr), Olayinka - Kuchta (81. Musa), trenér: Trpišovský
Beer Ševa: Levita - Dadya, Kabha, Taha (81. Gamoun), Cedek, Twito - Sallalich (62. Josefi), Bareiro (46. Madmon), Keltjens, Josué (76. Hatuel) - Varenne (61. Šviro), trenér: Abukasis

Další zápasy:

AEK Atény - Braga 2:4 (1:3)
Branky: 31. Oliveira, 89. Vasilantonopulos - 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. Horta, 83. Galeno.

Luhansk - Leicester 1:0 (0:0)
Branka: 84. Sejjedmanéš

AC Milán - Celtic Glasgow 4:2 (2:2)
Branky: 24. Calhanoglu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Díaz - 7. Rogic, 14. Édouard

LASK Linec - Tottenham 3:3 (1:1)
Branky: 42. Michorl, 84. Eggestein, 90.+3 Karamoko - 45.+2 Bale z pen., 56. Son Hung-min, 87. Alli z pen.

Feyenoord Rotterdam - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:1)
Branky: 45.+5 Petkovič z pen., 53. Majer

CSKA Moskva - Wolfsberg 0:1 (0:1)
Branka: 22. Vizinger

Crvena zvezda Bělehrad - Hoffenheim 0:0