Schick se podílel na výhře Leverkusenu gólem, Brémy s Pavlenkou i Gebre Selassiem prohrály

Desáté kolo bundesligy začalo rovnou trhákem a šlágrem víkendu, v Berlíně se totiž odehrálo derby. V sobotu se pak představila Borussia Dortmund nebo další týmy, Bayern Mnichov večer ve šlágru remizoval s Lipskem 3:3. Leverkusen vyhrál na hřišti posledního Schalke a na první Bayern ztrácí bod.

A vítězně z něj vyšla "domácí" Hertha. Na Olympiastadionu porazila Union Berlín 3:1. Do vedení šli sice "hosté", za Herthu ale vyrovnal slovenský obránce Peter Pekarík. O vítězství favorizované Herthy pak rozhodl polský útočník Krysztof Piatek dvěma rychlými brankami. První poločas odehrál v dresu Herthy český reprezentant Vladimír Darida, jehož poté nahradil právě Piatek.

Bundesliga pokračovala v sobotu. Nováček soutěže Bielefeld porazil Mohuč 2:1. Borussia Dortmund pouze remizovala ve Frankfurtu 1:1. Freiburg doma uhrál výsledek 2:2 s Borussi Mönchengladbach. Stejný výsledek byl k vidění v Kolíně nad Rýnem, který hostil Wolfsburg, za domácí se trefil i Slovák Ondrej Duda.

V přestřelce mezi Bayernem a Lipskem padlo šest branek, každý tým se prosadil třikrát a Lipsko si tak z Allianz Areny odváží cenný bod. Dvakrát se trefil domácí forvard Thomas Müller.

Brémy v sestavě s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem prohrály nad Stuttgartem 1:2.

Leverkusen po remíze s Herthou jednoznačně přehrál Schalke. Už v 10. minutě si domácí Malick Thiaw při snaze ubránit rohový kop soupeře, velmi smolně trefil hlavou k pravé tyči vlastní branky.

Po změně stran v 67. minutě Julian Baumgartlinger vsítil krásný gól. Po rohovém kopu byl v pokutovém území nejvýše a svou hlavičkou k pravé tyči překonal gólmana soupeře. V 78. minutě se Patrik Schick napřáhl ze střední vzdálenosti a výbornou pumelicí k pravé tyči rozvlnil síť.