Dukla přezimuje až osmá, favorité Líšeň i Hradec bezbrankově remizovali, Žižkov remizoval s Jihlavou

Ve stínu nejvyšší soutěže pokračovala i Fortuna národní liga. V rámci dvanáctého kola ztratili body favorité Líšeň i Hradec Králové, odehrál se šlágr mezi Viktorií Žižkov a Jihlavou a do akce šel i Třinec trenéra Františka Straky. Táborsko po prohře s pražskou Duklou prohrálo popáté v řadě a na jaře má co napravovat. Dukla jakožto velký favorit přezimuje až osmá.

Brněnská Líšeň se mohla dostat do čela soutěže, v Ústí nad Labem ale pouze remizovala 0:0. Lídr druhé ligy Hradec Králové remizoval s Varnsdorfem, Votroci navíc dohrávali zápas v deseti. Stále se ovšem nacházejí na prvním místě tabulky. Chrudim doma porazila Vlašim 1:1, v záchranářském souboji Vyšehrad vyzrál na Blansko a připsal si první vítězství v sezóně.

Třinec pod vedením Františka Straky remizoval v Prostějově 2:2. Ve šlágru kola mezi Viktorií Žižkov a Jihlavou padla první branka až v 77. minutě, na jihlavskou trefu ovšem Žižkov dokázal zareagovat a v 90. minutě vyrovnal na 1:1.

Podzimní část FNL zakončil duel mezi Táborskem a Duklou. Lepší tečku za první polovinou sezony udělali Pražané, kterým tři body zajistila trefa Kurnerta ze 6. minuty zápasu.