Největším soupeřem Dukly je ona sama, ale mužstvo je zdravé a snad se bude dál zlepšovat...

Největším soupeřem Dukly je ona sama, ale mužstvo je zdravé a snad se bude dál zlepšovat...

Dukla nakonec zvládla závěr podzimu se dvěma výhrami a jednou remízou, s tím, že s první polovinou sezonu se rozloučila vyloupením půdy Táborska, které je po dvanácti zápasech naopak předposlední a prohrálo šest utkání po sobě.

"Měli jsme smělý plán, že zápas s Duklou zvládneme. Je však třeba říct, že našim talentovaným hráčům chybí ještě nějaký čas, aby se z nich stali TOP fotbalisté. Mezi neúspěchem a úspěchem, je tenká linie. Za celý půl rok jsme měli jen málo štěstí. V prohraných zápasech jsme nepropadli, nikdo nás nepřejel 5:0. Neřekl bych, že jsme byli s Duklou horším týmem, chvíli si sedal náš herní systém 4-1-4-1. Bohužel jsme brzy inkasovali. Dybala špatně vyhodnotil situaci, Slávik měl vyběhnout. Šance na vyrovnání jsme měli, Tolno, Čapek. Mrzí mě, že v ofenzivě pořád hledáme nějaké další přípravné fáze, místo abychom přímočaře šli do zakončení. Přijímám zodpovědnost za postavení týmu v tabulce, za hráče, které jsem přivedl. V utkání se znovu potvrdilo, že nemáme kvalitu směrem nahoru, navrhl jsem v tom smyslu klubu nějaké řešení, abychom se na jaře udrželi v soutěži," pronesl po závěrečném hvizdu kouč Miloslav Brožek, který jihočeské značce vládne od loňského léta.

To v Dejvicích mohou být spokojenější. I když jen nepatrně - v tabulce je celek z Julisky až na osmé příčce se stejným bodovým ziskem jako sedmá Vlašim i devátý Varnsdorf a před jarní částí se ještě mohou udát na šestce změny.

"Chtěli jsme vítěznou tečku za podzimem, kterou si kluci zasloužili. Kvůli větru to nebylo jednoduché utkání, oba týmy s tím bojovaly. Ve všech zápasech, které jsme na podzim odehráli, jsme byli sami sobě největším soupeřem. To se potvrdilo i o víkendu. První poločas byl z naší strany sebevědomý, odvážný, měli jsme silnou kombinaci. Ve druhé půli jsme se báli o výsledek a neproměnili tutovky. Na druhou stranu mě těší, že jsem viděl kompaktní defenzivu. Mužstvo je zdravé a snad se bude dál zlepšovat. Přál bych si, abychom zápasy v budoucnu uměli lépe kontrolovat než teď na podzim," zakončil Roman Skuhravý, jehož svěřenci otevřou jaro až šestý březnový den roku 2021 domácím duelem proti lépe postavenému Ústí nad Labem.

Mám pocit, že někteří hráči si pohrávají se svými osudy, pronesl zklamaně trenér Machálek

Zdroj: fkdukla.cz, fctaborsko.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.