Jarošík má jako trenér obrovskou budoucnost, tvrdí jeho ústecký chlebodárce

Jarošík má jako trenér obrovskou budoucnost, tvrdí jeho ústecký chlebodárce

Štika ligy. Tak by se dalo titulovat letošní překvapení FNL. A velký podíl na tom má i bývalá hvězda Sparty.

Tohle nečekali ani největší optimisté. Ústecký fotbal zažívá nečekanou obrodu a to navzdory úsporným opatřením a riskantním tahem s trenérským debutantem na lavičce.

Tým pod vedením bývalého skvělého defenzivního universála Jiřího Jarošíka spoléhá primárně na talentované mladíky. Jarošíkova družina čítá celkem 11 hráčů, kterým je 21 let a méně. Cesta "tuzemského Ajaxu" se, ale zatím na severu Čech zatím jednoznačně vyplácí.

"Jirka je fotbalová duše, fotbalu rozumí, cítí ho, dneska už i má vzdělání. A ví, co chce." vypočítává klady odvážného lodivoda jeho přímý nadřízený Petr Heidenreich. "Měli jsme i štěstí, protože jsme to přetavili ve výsledky, to se práce dělá jednodušeji. Trenér má obrovskou budoucnost, jsem rád, že začal svoji kariéru doma, kde se narodil, odkud pochází." predikuje pro Idnes.cz ústecký sportovní manažer.

Sázka na mládí, nadšení a nezkušenost vynesla Ústí, až na bronzovou pozici dosavadní tabulky FNL: A je bezpochyby, že bude nyní na tvůrce nečekaného úspěchu upřena mnohem větší pozornost. Jakých změn dozná kádr před jarním pokračováním?

Expert Rajnoch: Hra Plzně dopředu je sterilní a pomalá, pomohlo by rozšíření kádru

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.