Stále jsme v tabulce dole, musíme denně makat, burcuje kouč Příbrami, která nemá problém s kondicí

Stále jsme v tabulce dole, musíme denně makat, burcuje kouč Příbrami, která nemá problém s kondicí

To, že si dokázala 1. FK Příbram odvézt z hanáckého Androva stadionu bod, mnohé překvapilo, protože jasným favoritem byla kvůli předchozím výsledkům domácí Sigma. 

Pro středočeský soubor sídlící u řeky Litavky šlo o zisk cenného bodu, který ho v tabulce posunul před Opavu a na stejnou úroveň jako Zbrojovku Brno.

Duel, ve kterém příbramský Emmanuel Antwi vyrovnával dvě minuty před koncem, nabídl dva odlišené poločasy. "Zápas měl určité fáze. První poločas jsme byli zakřiknutí, nedostávali jsme se do soubojů a byli jsme všude pozdě. Sigma měla dvě střelecké příležitosti. Pak jsme soupeři špatným postavení darovali penaltu a prohrávali jsme zaslouženě 0:1," přiznal v pozápasových ohlasech na webu fkpribram.cz trenér Pavel Horváth.

Rezek a spol. začali Látalovu družinu přehrávat ve druhém dějství. "V poločase jsme si k tomu něco řekli. Hlavně že musíme být odvážnější a agresivnější. Vyrovnání pak už viselo ve vzduchu a zaslouženě jsme vyrovnali. Od 70. minuty jsme byli lepší uprostřed hřiště a dostávali se do situací, které vyhledáváme," pokračoval na stránkách fkpribram.cz pětačtyřicetiletý odborník s trenérskou minulostí v plzeňském béčku či Domažlicích.

I když se počítá každý bod, bude třeba ho potvrdit již v příštím kole. Klub Jaroslava Starky je totiž pořád sedmnáctý a protože příští rok padají do druhé ligy hned tři mužstva, hrozba sestupu je velká. "Stále jsme v tabulce dole. Musíme denně makat, naučit se soustředit na rozhodující momenty zápasů. Nesmíme dělat chyby, z nichž bychom dostali dva tři góly, to je těžké otáčet. V Olomouci jsme je nedělali, proto máme bod. V poločase jsme se hodně bavili o tom, co je třeba hrát. Znovu jsme po změně stran dali gól, získali bod a s Boleslaví vyhráli. Nemáme problém s kondicí, proto musíme držet vysoké tempo zápasů. Ale pořád máme co dělat. Hlavně potřebujeme bodovat za týden se Zlínem," připomněl nejbližší program Horváth, jehož soubor přivítá Ševce v sobotu od 14:00.

Zdroj: fkpribram.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.