V kabině Slovanu se razí obrácená strategie, než ordinuje vláda...

V kabině Slovanu se razí obrácená strategie, než ordinuje vláda...

Slovan Liberec si v rámci stále probíhající koronavirové krize užil své a to hned z několika úhlů. V předkole Evropské ligy čelil FCSB, kde byl nakažen téměř celý tým a již v základní skupině proti Hoffenheimu naopak chybělo 15 hráčů právě podještědské družině.

Jak vzpomíná na výjezd do Rumunska Pavel Hoftych? "Bylo to strašně nepříjemné. Byly udělané kroky, které snad ani nejdou. Na soupisku soupeře byli dopisování hráči, kteří do klubu přestoupili den před utkáním," zavzpomínal v interview pro gol.cz třiapadesátiletý šéf liberecké kabiny.

Jak velký měl severočeský tým strach z možné nákazy? "My jsme se ke COVIDu od začátku v kabině postavili takhle: Ok, něco se děje, nikdo neví, co. Ale hlavně se z toho nepodělat. Nikdy jsme neříkali, že všichni padneme a budeme ležet. Kdybychom se báli, ani jsme nenastoupili. Soupeř i tak složil velmi kvalitní mužstvo, nakonec jsme vyhráli o dva góly. Kdybychom vypadli, byli bychom v Česku za blbce," pokračoval na stránkách Gôlu nadřízený Berana, Mary, Peška, Nguyena a spol.

Sám kouč bývá ohledně některých opatření hodně kritický. Jaká pravidla tedy na severu Čech nastavil? "V kabině Slovanu razíme obrácenou strategii než vláda. A to, že nejdůležitější v boji proti COVIDu je imunitní systém, prevence a zároveň psychická radost. Na tyhle atributy v Liberci sázíme," přednesl Gólem citovaný strtég, který prošel také Spartakem Trnava, Bohemians 1905, Dynamem České Budějovice a Zlínem.

Právě teď je možno Liberec zastihnout na devátém místě, má však jeden zápas k dobru s Baníkem. Jaká spokojenost panuje s dosavadním podzimem, v němž ještě čeká na jeho tým několik prosincových vystoupení? "Jsme hlavně rádi, že nějaké body máme. Poháry, liga, do toho COVID. Není jednoduché tohle úspěšně zvládnout," zakončil na gol.cz Hoftych.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.