Správného Schicka prý uvidíme až v budoucnu. Musí se trochu poznat se spoluhráči a oni zase musí poznat jeho

Správného Schicka prý uvidíme až v budoucnu. Musí se trochu poznat se spoluhráči a oni zase musí poznat jeho

Věděli jste o tom, že Bayer Leverksuen odešel v sezoně 2020/2021 poražen pouze jednou a onen neúspěch se zrodil právě ve vršovickém Edenu, kde je doma Slavia?

Také proto touží jeho sedmapadesátiletý nizozemský trenér Peter Bosz po odplatě, jež by se měla udít od 18:55 v jeho Bay Areně. K sešívaným však respekt chová, o tom žádná...

"Je to velice dobré mužstvo, dvakrát vyhrálo nad Nice a porazilo Spartu, takže si zaslouží velký respekt. Nejlépe jsme se se Slavií seznámili v utkání hraném v Praze. Porazit Slavii představuje velice těžký úkol, ale není neřešitelný. Věřím, že ho správně uchopíme a zápas vyhrajeme," přednesl na předzápasové tiskové konferenci šéf Hradeckého, Baileyho, Bendera a spol.

Jeho mužstvo podle něj odjelo ze Sinobo Stadium poraženo zejména z důvodu, že hrálo od dvaadvacáté minuty v deseti bez vyloučeného Karima Bellarabiho. "Myslím si, že kdybychom hráli v jedenácti, tak bychom vyhráli. Ve čtvrtek večer to musíme dokázat, abychom potvrdili to, co jsem řekl, tedy že jsme lepší mužstvo," doplnil bývalý stratég Borussie Dortmund či Ajaxu Amsterdam.

Oproti pražskému měření sil by měl nastoupit i český reprezentant Patrik Schick (24), jenž už se v této sezoně 2020/2021 dokázal za Bayer prosadit ve všech třech soutěžích - jak v bundeslize, tak v Německém poháru i Lize mistrů. To vše i přesto, že ho kouč po zranění šetřil...

"Poznali jsme Patrika, když přišel, ale velice rychle se zranil. Teď ho musíme poznat znovu. Nejprve se musí aklimatizovat. Nejdůležitější je, aby byl fit. Další věc je, že se musí trochu poznat se spoluhráči a oni zase musí poznat jeho. Je to velice dobrý hráč s velkým potenciálem. Všichni budeme pracovat na tom, aby se zlepšil. Správného Patrika Schicka uvidíme až v budoucnu," doplnil Bosz, který Schicka vyšle do hry i z toho důvodu, že je další forvard Lucas Alario zraněný. "Riziko zranění panuje samozřejmě nadále, snažíme se Patrika šetřit. Například v Nice jsme ho vystřídali po prvním poločase. Teď je Lukas taky zraněný, což je pro nás velmi složité, protože ti dva by měli rotovat, což je teď nemožné. Snažíme se, aby byl Patrik co nejvíc fit," zakončil muž, jenž v Leverkusenu vládne pevnou rukou od loňského ledna.

Trpišovský: Duel s Leverkusenem není prestižní jen kvůli v Schickovi, vždyť jsme v žebříčku TOP 40 klubů

Zdroj: ČTK