Tři největší zklamání první poloviny druholigové sezony? Musíte na Prosek, Julisku a na Vysočinu

Tři největší zklamání první poloviny druholigové sezony? Musíte na Prosek, Julisku a na Vysočinu

Letošní druholigové karty se čtrnáctí týmy jsou rozdány tak, že za pár měsíců poputuje do nejvyšší tuzemské soutěže pouze jedno mužstvo a to vítěz.

K návratu mezi elitu mají zatím nejblíže pod Lízátky sídlící východočeští Votroci, kteří ve dvanácti podzimních kolech nasbírali pětadvacet bodů a peletonu kralují s dvoubodovým náskokem na překvapení z Líšně.

Další kluby, které byly společně s Hradcem Králové největšími favority na postup, v dosavadním podzimním dění nepřesvědčily a jde o Viktorii Žižkov, Duklu Prahu a Vysočinu Jihlava.

FK Viktoria Žižkov - 6. místo

V azylu na Proseku hrající tým, který před časem měnil trenérský štáb a jehož vedení se stále nedomluvilo s radnicí na Praze 3 ohledně stadionu, disponuje bilancí šesti výher, jedné remízy a pěti porážek. To vše při celkovém skóre 18:16. Na to, jak se v létě mohutně zbrojilo (Zoubele, Pudil, Pázler a spol.), nepochybně čekal vlastník Martin Louda ještě o něco více.

FK Dukla Praha - 8. místo

Romanem Skuhravým vedená značka z dejvické Julisky sice odešla poražena pouze třikrát, ale díky pěti remízám a jen čtyřem triumfům přezimuje až na osmé příčce, což se nečekalo. Příliš přesvědčivě nevypadá ani výsledné skóre 17:13 a nebýt posledních tří zápasů, kdo ví, kde by nyní Ayong, Hadaščok, Fábry a spol. v žebříčku figurovali.

FC Vysočina Jihlava - 10. místo

I u Jihlavy se čekalo více, než jen čtyři výhry z dvanácti příležitostí a po dalších třech remízách a pěti prohrách je soubor kouče Aleše Krečka až na průběžné desáté pozici (to, že téměř nebyl k dispozici nejlepší střelec minulého ročníku Stanislav Klobása, šlo přeci jen vidět). Jeho zápasy však jistý šmrnc mají, o čemž svědčí 20 vstřelených i 20 inkasovaných branek.

Jarní část vypukne v úvodu března 2021, kdy Žižkov přivítá čtvrtou Chrudim, stále ještě účastník domácího poháru, jenž má před sebou lednový střet se Slavií, bude hostit třetí Ústí a Vysočina si to rozdá na domácím kolbišti s posledním Slavojem Vyšehrad. Papírové předpoklady tedy všem třem známým adresám velí plný počet bodů.

Že by první zimní posila pro poslední Opavu? Kováč testuje pracanta z druhého týmu druholigové tabulky

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.