Toto jméno překvapí. Ter Stegen prozradil, z kterého útočníka býval vždy nervózní

Toto jméno překvapí. Ter Stegen prozradil, z kterého útočníka býval vždy nervózní

Barcelonská jednička během rozhovoru odpovídala na různé otázky fanoušků. Na jaké jiné pozici by německý brankář rád nastupoval? Proti kterému útočníkovi se mu nejhůře chytá?

„Jsem velmi šťastný, že jsem brankář. Sice rád hraji nohama i v poli, ale chytání bych za jinou pozici nevyměnil. Určitě bych nemohl hrát v obraně, ale zakládat ofenzivní akce by mě bavilo,“ citoval španělský web mundodeportivo.cz slova ter Stegena.

Na nejlepší zákrok si nepamatuje. „Nemám žádný nejlepší zákrok. Možná nejlepší byl ten, když jsme vyhráli Ligu Mistrů a hráli jsme s Bayernem. Ani ne kvůli samotnému zákroku, ale kvůli tomu, že jsme nehrají nejlépe a bylo velmi důležité abychom neinkasovali,“ pokračoval Němec.

Z kterého útočníka měl noční můru? „Vždycky se najdou útočníci, kteří všem brankářům dělají problémy. Po těch letech proti spoustě týmů je tu jeden hráč, se kterým jsem to měl těžké, protože v pokutovém území měl ten správný cit. Byl to Aduriz. Ostatní jsou taky velmi dobří, ale nejsem z nich nervózní,“ dodal osmadvacetiletý brankář.

Aritz Aduriz strávil velkou část kariéry v Athleticu Bilbao, kde letos v létě ukončil kariéru ve 39 letech.

Zdroj: mundodeportivo.cz

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.