Sáček o Evropské lize: Nemáme se za co stydět, jsme na dobré cestě

Sáček o Evropské lize: Nemáme se za co stydět, jsme na dobré cestě
OBSAHUJE OHLASY

V mixzóně se po střetu s milánskými Rossoneri (0:1) zastavil i Michal Sáček, jenž vedl mladé sparťany proti favoritovi po delší herní pauze způsobené Covidem-19. Jak se mu hodnotila čtvrteční porážka a vůbec celá mise v letošní základní skupině Evropské ligy?

Po dlouhé přestávce to ze strany letenského univerzála ještě nebylo po celých devadesát minut stoprocentní. "Cítil jsem se dobře, do šedesáté minuty to bylo v pohodě. Pak už mi odcházely nohy a nebylo to dobré dechově, což jsem trošku čekal. Ale celkově jsem to zvládl dobře," pochvaloval si na webu sparta.cz svěřenec Václava Kotala.

Jak se mu líbil výkon nastoupivších mladých pušek? "Zvládli jsme to, až do poslední minuty jsme bojovali o body. Musím pochválit kluky vzadu, dobře to uskákali a četli hru. Tím nám strašně pomohli, takže pochvala. Věděli jsme, že kvalitativně jsou jinde a musíme hrát týmově a naplno. Nakonec kdybychom proměnili poslední brejk, skončilo by to remízou," připomněl na klubovém webu čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Pokud jde o celý podzim v Evropské lize, negativní být kvůli třetímu místu ve skupině nechtěl. "Nemáme se za co stydět, odehráli jsme dobré zápasy, dvakrát jsme porazili Celtic a s Lille jsme hráli vyrovnaně. Budeme na to vzpomínat a je to pro nás vklad do budoucna," přednesl kolega Vitíka, Součka, Plechatého a spol., jehož tým měl po šesti zápasech celkové skóre 10:12.

V neděli 13. prosince Sparta zajíždí do Uherského Hradiště, kde je doma Slovácka. "Jsme na dobré cestě, poslední výkon to potvrdil. Je na něj ale potřeba na Slovácku navázat," upozornil před soubojem s šestým celkem tabulky Sáček, jehož názor zveřejnil web sparta.cz.

Na Fortuna:ligu jsem si zvyknul rychle, sedí mi, prozrazuje v Karviné zapůjčený Ostrák

Zdroj: sparta.cz