Trpišovský by si přál neporažené Glasgow Rangers. Typologicky by Slavii vyhovoval i Ajax nebo Eindhoven

Trpišovský by si přál neporažené Glasgow Rangers. Typologicky by Slavii vyhovoval i Ajax nebo Eindhoven
OBSAHUJE VIDEO

Slavia si přijela do Leverkusenu pro nejvyšší porážku v sezoně (4:0) a ve své skupině Evropské ligy přišla o první místo. Jindřich Trpišovský po závěrečném hvizdu na obhajobu obhájce českého titulu uvedl, že kromě mladých kluků měl v Bay Areně k dispozici do pole jen dvanáct hráčů.

"Nebyli jsme pod tlakem soupeře schopní udržet se na míči a dělali jsme chyby, zejména v zachytávání náběhů domácích za obranu, které normálně neděláme," všiml si na stránkách slavia.cz šéf sešívaného "S".

Kapitána Jana Bořila dokonce vměstnal do nové stoperské role. "Je to složité. Honza vypadl na delší dobu kvůli covidu, v neděli nastoupil v derby proti Spartě, teď na pozici stopera v Leverkusenu. Pro něj je to obrovská změna, nic jednoduchého, chvilku se na hřišti hledal. Ve druhé půli se to ale zlepšilo, rozehrál se. Nebylo nic jednoduchého ukočírovat hráče kolem sebe. Nejvíce ze všech ale teď lituji Lukáše Masopusta, který na lajně strávil jeden poločas s Baileym a druhý s Diabym. Celkově byla obrovsky vidět absence defenzivního záložníka, od Honzy to určitě nebylo dokonalé, ale jinou volbu jsme neměli a jsme rádi, že to zvládl alespoň takhle," pokračoval na webu slavia.cz stratég s minulostí na Žižkově či v Liberci.

Již v neděli se vršovický soubor utká se Slovanem Liberec, který se s EL loučil remízou s Crvenou Zvezdou Bělehrad. "Bude to hodně náročné, rozhodovat bude zdravotní stav týmu. V neděli hrajeme s Libercem, pak ve středu jedeme do Zlína. Klíčové bude, které hráče budeme mít k dispozici. Někteří jsou hodně přetížení. David Zima je nachlazený, rozlámaný, dobře na tom není ani Lukáš Masopust a Peter Olayinka. Sled zápasů nyní bude rychlý, rozhodovat bude to, abychom z cca. devíti kluků, kteří jsou mimo, měli alespoň dva nebo tři zpět k dispozici. Uvidíme. Liberec má velkou kvalitu, široký kádr, jsou typologicky dobře složení na velké soupeře. Je tam řada našich hráčů, kteří se budou chtít ukázat," upozornil na slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Los další - již vyřazovací - fáze Evropské ligy se uskuteční v pondělí. Nadřízený Stanciua, Provoda, Koláře a spol. by si přál v ročníku stále neporažené Glasgow Rangers, na jejichž lavičce sedí Steven Gerrard. Z letošních Jezdců však jde respekt, z celkových šestadvaceti utkání vyhráli 22 duelů a to vše při skóre 73:11, s tím, že u toho hned dvacetkrát udrželi čisté konto.

"Přesně neznám, kdo připadá v úvahu. Je to hodně ošidné, někdy vypadá daný tým jako zvučné jméno, ale není ve formě, někdy je to naopak. Přál bych si za soupeře tým, který by nám typologicky vyhovoval, někoho z Holandska například. Je tam například Ajax nebo PSV. Ideální by byl mix klubu s velkým jménem a zároveň šancí přes něj postoupit. Kdybych měl říct jeden konkrétní tým, bylo by to asi Glasgow Rangers,“ uzavřel Trpišovský.

ÚSPĚCH PO 10 LETECH? GERRARDOVA DRUŽINA OKOLO DEFOEA DRTÍ VŠE, CO SE JÍ POSTAVÍ DO CESTY

Zdroj: slavia.cz