Přijde mi, že už jsem se naučil soubojové chování, tvrdí Kliment, jehož hře ale chybějí čísla...

Přijde mi, že už jsem se naučil soubojové chování, tvrdí Kliment, jehož hře ale chybějí čísla...

Věděli jste o tom, že byl forvard Jan Kliment (27) zvolen fanoušky Slovácka nejlepším hráčem zápasu se Slovanem Liberec (1:1)? To vše i přesto, že v onom ligovém utkání neskóroval, neasistoval a dokonce nevygeneroval ani jeden střelecký pokus, který by ohrozil svatyni podještědského celku.

"I já sám jsem měl ze sebe dobrý pocit, hrálo se mi dobře. Bylo to fyzicky dost náročné, což potvrdilo, že jsem musel střídat už v 74. minutě. Ale mojí hře chybějí čísla, to si přeju do budoucna zlepšit," potvrdil serverem idnes.cz citovaný exjihlavský borec, na němž se vykartoval důležitý liberecký zadák Kačaraba.

Všemu opravdu chybějí branky, s čímž nemá problém souhlasit ani sám svěřenec Martina Svědíka. "S tím v posledních zápasech bojuju. Vždycky jsem to měl tak, že chci hlavně pomoct týmu, tak si hodně chodím pro balóny, na úkor toho pak možná trochu chybím ve vápně. Chtělo by to dát nějaké góly v lize, pak by ten můj výkon vypadal ještě trošku líp," přiznal na stránkách idnes.cz střelec tří tref z pohárového duelu s Prostějovem.

Ve Fortuna:lize skóroval i proti Sklářům, nicméně čtyři střely od začátku sezony jsou na útočníka zoufale málo. "Nepočítám si to, ale samozřejmě to cítím, že střel moc nemám. Celkově jako tým vypracovaných šancí, kdy bychom chodili třeba sami na gólmana, moc nemáme. Když to hodně zjednoduším, většinou zápasy uhrajeme bojovností a góly dáme spíš ze standardky nebo z dorážky. Výkon máme pojatý spíš týmově a je jedno, kdo skóruje. Důležité je, abychom dál sbírali body. Jinak pracujeme na výběru místa v šestnáctce, abych se do šancí tlačil. Je potřeba to zlomit nějakými góly, pak věřím, že už to půjde," doplnil na idnes.cz.

Z běžeckého hlediska a aktivity však bylo vše v pořádku. "Nevím, jestli jsem toho naběhal hodně kilometrově, ale sprintových úseků bylo hodně, což se i projevilo tím, že jsem už před koncem nemohl. Cítím se dobře, i fyzicky. Soubojů bylo taky hodně. Slovácko hraje většinou na jednoho útočníka, kterým jsem buď já, nebo Rigino Cicilia, ten je víc do soubojů. Ale přijde mi, že jsem se soubojové chování taky naučil. Dokážu si pokrýt balón a vzít si ho jeden na jednoho, v tom jsem se v posledních zápasech zlepšil," pochválil se někdejší útočník Stuttgartu či Brondby Kodaň.

Za pár dní přivítá celek z Uherského Hradiště Spartu. Že by střelecky pookřál právě proti slavnému "S"? "Je pravda, že oni teď neprožívají úplně šťastné období, tak bychom snad něco mohli uhrát. Základem bude zase bojovnost. Ale třeba bude i víc prostoru pro práci s balónem, protože Sparta se bude snažit hrát, není to Příbram nebo i teď Liberec, kdy jsme se hodně pokopali. Fotbalovější zápas by mi třeba mohl sedět. Ne že by bylo nějakým mým celoživotním snem, abych Spartu porazil, podat nejlepší výkon a vyhrát chci proti komukoliv, ale je pravda, že v hlavě pak zůstávají především vzpomínky na výhry v těchto velkých zápasech," zakončil na idnes.cz Kliment, jenž ještě ve své kariéře Spartu nikdy nepokořil.

Kotal: U Polidara, Součka nebo Vitíka je jen otázka času, než se prosadí v české lize ještě víc

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.