Jak hodlají na stadionu U Nisy naložit s více než 110 miliony korun za evropské boje?

Jak hodlají na stadionu U Nisy naložit s více než 110 miliony korun za evropské boje?

Severočeský klub sídlící na stadionu U Nisy sice již v nynějším ročníku EL dohrál, nicméně vzhledem k tomu, že se mu ve skupinových bojích podařilo získat sedm bodů a že se do nich vůbec prokousal hned třemi předkoly, považuje své letošní vystoupení na evropských kolbištích za úspěšné.

Slovan uhrál do koeficientu 9,5 bodu, což je o bod více než Slavia, jež se může těšit na jarní vyřazovací část a Liberec tedy ještě může dorovnat i překonat...

"Myslím, že je to na Liberec nádherný počin. Asi to předčilo očekávání hodně lidí. Jsme rádi, že jsme přispěli do koeficientu českých mužstev, protože to teď potřebujeme. Jsme klub, který tam šel trnitou cestou. Až na poslední pokus z ligy, když jsme v kvalifikačním utkání porazili Boleslav. Čekali nás tři těžcí soupeři v kvalifikaci a nakonec jsme udělali sedm bodů a nejlepší koeficient. Je to krásný příběh, docení to asi až budoucnost nebo historie," uvedl v hodnocení hlavní kouč Pavel Hoftych.

Budu mluvit za všechny v kabině: Evropu chce hrát každý, a to každý rok, říká Knobloch

Aktuálně desátý tým Fortuna:ligy navíc dosáhl na sumu, jež dosahuje výše ročního rozpočtu klubu, což se počítá. Za postup do skupiny putovala na sever Čech prémie 2,92 milionu eur (77 milionů korun), dalších 1,33 milionu eur (35 milionů korun) si vybojoval celek na hřištích a to se ještě může těšit na dodatečný bonus za získaný koeficient.

Jak s tím liberecká kasa naloží? Prozrazena byla investice pro mládež i udrženi některých pracovních pozic. "Když jsem loni přicházel, debata o financích byla na začátku taková, že se spíš bude muset klub dostat do spoření. Pokud se nepodaří prodat hráče nebo eventuálně v budoucnu přivést klub do Evropy. V takovém případě by se snižovaly stavy a klub by se trochu redukoval. Momentálně se nám podařilo prodat dostatečný počet hráčů za slušné peníze, udělat Evropu. Je to důležité, aby klub jako Slovan byl stabilní, aby byl majitel spokojený. Zároveň, aby třeba někteří lidé nepřišli o práci a mohli pokračovat v tom, co je baví. Také vím, že jsou tu nějaké investice, co se týče umělé trávy pro mládež i dalších věcí. Věřím, že to pomůže stabilizovat a rozvíjet klub. Jsme rád, že jsme k tomu mohli pomoci," uzavřel třiapadesátiletý kouč, jehož mužstvo čeká tento víkend setkání s výše zmíněným vršovickým "S".

Trpišovský by si přál neporažené Glasgow Rangers. Typologicky by Slavii vyhovoval i Ajax nebo Eindhoven