Trpišovský: Vardy dělá sportovní výkon Leicesteru tak z 50 procent, patří mezi nejlepší útočníky na světě

Trpišovský: Vardy dělá sportovní výkon Leicesteru tak z 50 procent, patří mezi nejlepší útočníky na světě
OBSAHUJE VIDEO

Jak se líbil pondělní los v Nyonu renomovanému slávistickému kouči Jindřichu Trpišovskému? Týmy, které si všichni přáli, podle něj zmizly z osudí hned na začátku a poté již zbývala jen pětice, po které sešívaní tolik netoužili...

Brendanem Rodgersem vedený Leicester, jehož barvy oblékají Maddison, Schmeichel i Tielemans, ale lídr Fortuna:ligy bere. "Jsme spokojení, každý, kdo dělá fotbal, se na Ostrovy chce podívat. Víme, jak těžký soupeř nás čeká. Dávají spoustu gólů ve všech svých zápasech, mají nesmírně rychlé hráče. Jamie Vardyho, Jamese Maddisona, Youri Tielemanse, který už se v Edenu představil. Ale těšíme se, pojedeme do Anglie, kde počet fanoušků na stadionech narůstá. Teď jde jen o to, abychom v únoru mohli hrát před diváky i v Česku. Budeme hrát s týmem z Premier League a bylo by skvělé, aby u toho mohli být lidi. Mým hlavním cílem je, aby byli na stadionu fandové. To je jediné, na co myslím. Bez nich by to bylo smutné. Cíl to úplně není, tohle neovlivníme, ale je to mé velké přání," pronesl na webu slavia.cz šéf slávistické lavičky.

Největší hrozbou byl měl být ofenzivní veterán Jamie Vardy (33). V Premier League nasázel během 11 startů 10 branek a další dvě trefy zaznamenal v Evropské lize. "Je to jeden z mých nejoblíbenějších hráčů. Je nádhera ho sledovat. Jaký malý kluk jsem měl Leicester hrozně rád, hlavně kvůli Gary Linekerovi. Vyrůstal tam, byl jejich odchovanec, takže jsem mu hodně fandil, i když v té době hráli převážně druhou ligu. Vardy dělá jejich sportovní výkon tak z 50 procent, patří mezi nejlepší útočníky na světě. Strašně nebezpečný hráč, skvěle se na něj dívá. Bude těžké ho ubránit, už jsme se o tom s klukama bavili. Říkal jsem stoperům, že přes zimu musí svou rychlost zvýšit o čtyři až pět kilometrů, aby mu stačili," usmíval se na stránkách slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Inspirací pro českého mistra může být nedávná výhra West Hamu 3:0 právě na King Power Stadium, u které byli bývalí slávisté Vladimír Coufal i Tomáš Souček. "Materiálů a informací budeme mít dost. Narozdíl od skupinové fáze máme na přípravu dva měsíce. Bude to příjemnější, než ladit třeba na Beerševu a sledovat zápasy izraelské ligy. Kluci to určitě nebudou nechávat jen na nás, na Premier League se rádi dívají také. Zápas Suka s Cufem jsem samozřejmě viděl, hráli skvěle, vyhráli zaslouženě. Ale v únoru může být všechno trochu jinak, skrz přestupové okno, skrz zranění. Ohledně výsledku jsme realisté, hrajeme s týmem, který prohání Manchester City nebo Liverpool. Ale je to ještě hodně daleko, ve středu hrajeme se Zlínem, pak nás čeká závěr ligy. Pauza, začátek domácí soutěže, příprava na Evropskou ligu a pak až Leicester. Na cíle bude ještě dost času," zopakoval na slavia.cz šéf Stanciua, Koláře, Olayinky a spol.

Do Edenu dorazí přední tým Premier League. Koho dostaly týmy Krmenčíka a Schicka?

Masopust o Liškách: Určitě na ně zkusíme něco vymyslet. Jít si to užít nemá cenu, budeme chtít postoupit

Zdroj: slavia.cz