Vavruška v žižkovském áčku pokračovat nebude. Hrdostí ho ale naplňuje i nová funkce šéftrenéra mládeže

Vavruška v žižkovském áčku pokračovat nebude. Hrdostí ho ale naplňuje i nová funkce šéftrenéra mládeže

David Vavruška (48), který se v závěru druholigového podzimu ujal áčka Viktorie Žižkov po odvolaném Zdeňku Haškovi, momentálně šestý tým tabulky FNL neopustí. A to i přesto, že v posledních třech duelech Švenger, Pudil, Zoubele, Pázler, Diviš a spol. nezvítězili. 

Tradiční značka z metropole, jež se opět zapojí do soutěžních bojů v březnu příštího roku proti Chrudimi, totiž hodlá jeho služeb využívat i nadále, jen s tím, že rozdílem, že bude zastávat funkci šéftrenéra mládeže.

Centrem nové akademie, jíž má bývalý kouč Příbrami, Teplic, Liberce či Opavy velet, by měl být sportovní areál na Vítkově.

"Viktoria Žižkov je tradiční klub s bohatou a zajímavou historií. Stejně tak, jako bylo pro mě velkou ctí pracovat v tomto klubu jako trenér A-týmu, naplňuje mě stejnou hrdostí využít svých zkušeností a pomoci klubu na poli práce s mládeží. Věřím, že se nám všem bude práce dařit, a že vytvoříme všichni na Viktorce tým lidí, kterému půjde o to, aby se klubu dařilo tak, jak si představují a aby je práce těšila. Přál bych si, aby byla má práce v mládeži Viktorie Žižkov vnímána v první řadě jako služba a pomoc pro trenéry, hráče a rodiče ve sportu, který mají tak rádi,“ citoval web fkvz.cz slova vítěze domácího poháru z ročníku 2014/2015.

K nové funkci Vavrušky se vyjádřil také předseda představenstva Milan Richter. "Máme na Viktorce mládeži co vracet, a angažování pana Vavrušky je teprve začátkem pozitivních změn. Těch změn bude určitě více. Chceme učit děti všestrannému pohybu, a to není jen fotbal, chceme ty nejmenší děti učit i další sporty jako judo, gymnastika, atletika a spolupracovat s dalšími oddíly nejen v Praze 3. Ať si vyzkoušejí více sportů, a pak ať se dítě samo rozhodne třeba ve dvanácti letech, který sport chce dělat. Naší snahou je vychovat silné osobnosti a dát dětem základ zodpovědnosti, nejen pro sport ale hlavně do života, protože to si myslím je to nejdůležitější,“ doplnil funkcionář.

A co názor samotného majitele Martina Loudy? "Práce s mládeží pro mne je, vždy byla a vždy bude priorita číslo jedna. V Praze 3 jsem sám vyrůstal, nyní zde zatím vodím svého čtyřletého syna do Sokola a do budoucna chci, aby se tady podmínky pro sport a hlavně pohyb nejmladších zlepšily. Z mého pohledu se vedení dětí ke zdravému životnímu stylu staví čím dál více na druhou kolej, a to je samozřejmě špatně. S kvalitním vedením a infrastrukturou můžeme jít příkladem i jiným. Já jsem z jednání s městkou částí zatím smutný, protože to u nich nevidím jako prioritu. V tom případě bude právě klub lídrem a budu rád, pokud se do koncepce zapojí co nejvíce trojkových školek, škol a sportovních oddílů," uzavřel na webu fkvz.cz vlastník klubu, který musel hrát podzimní část v azylu na Proseku a zřejmě na stejném místě dohraje i celý ročník.

FAČR zešílela: Berbrova „lokaje“ Rejžka nominovala na duel Slavia - Liberec. Přežije Sima v Edenu zimu?

Zdroj: fkvz.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.