Rosický chápe, že Sparta má ty nejvyšší cíle: Momentální stav nám nestačí, chceme všichni víc

Rosický chápe, že Sparta má ty nejvyšší cíle: Momentální stav nám nestačí, chceme všichni víc

Sportovní ředitel aktuálně druhé Sparty Tomáš Rosický se v podcastu "Srdce ze železa" rozpovídal jak o Evropské lize, tak o marodce či případném útoku na ligový primát již v rozběhlé sezoně 2020/2021. Výňatek z jeho čerstvých názorů nabídky oficiální stránky sparta.cz.

O tom, jak hodnotil šest sparťanských vystoupení v Evropské lize...

"Pozitivně. Po letech jsme byli opět v Evropě a ta velká konfrontace nám nastavila zrcadlo, v čem bychom se měli zlepšovat. Přineslo to obrovské zkušenosti našim mladším hráčům i celému týmu. Moc se mi líbilo, jak na nich bylo vidět, že nechtějí prohrát, ani když hráli o deseti. Rvali se do poslední minuty, to je pozitivní zpráva. Potřebovali jsme to pro další rozvoj. I s velkými týmy jsme byli konkurenceschopní a teď se musíme rozvíjet dál."

O tom, že v průběhu podzimu bylo na marodce dost letenských hráčů...

"Těch faktorů je několik. Musíme rozlišovat kontaktní zranění, se kterými nic neuděláte. Svalová zranění, se kterými se snažíte pracovat, aby jich bylo co nejmíň. A aktuálně bohužel musíte počítat i Covidem. My jsme bohužel jeden z týmů, kde už to všichni takřka prodělali, třeba Sáček nebo starší Krejčí s těžkým průběhem."

O tom, jestli lze po jasné prohře v derby myslet na ligový titul...

"Je potřeba jít krok za krokem. Ale ve finále je to jednoduché, cíle jsou být v Evropě a pravidelně bojovat o trofeje. To si moc dobře uvědomuju a chápu, že Sparta má ty nejvyšší cíle. Momentální stav nám nestačí, chceme všichni víc. Muselo se ale změnit spoustu věcí, na kterých teď můžeme stavět. Jsme na dobré cestě." 

Frýdek: Musím říct, že zázemí Luzernu je ještě na lepší úrovni než ve Spartě

Vrba? Mně z toho vychází Sparta. Bál bych se, že jí pomůže, usmívá se srdcem sešívaný Šmicer