Nehoda by Simu pustil i za 10 milonů eur a Slavii doporučuje nechat si procenta z dalšího přesunu

Nehoda by Simu pustil i za 10 milonů eur a Slavii doporučuje nechat si procenta z dalšího přesunu

Stále teprve devatenáctiletý forvard Abdallah Dipo Sima, o nějž už se jistě zajímá také senegalská reprezentace, má v úvodu svého sešívaného dobrodružství fantastická čísla. 

Hlavní kouč Jindřich Trpišovský ho doposud vyslal do akce od úvodní minuty osmkrát a on se mu během 753 poskytnutých minut odvděčil devíti brankami.

Do Edenu již dokonce podle Jaroslava Tvrdíka dorazila i úvodní nabídka ve výši 260 milionů korun, ovšem byla odmítnuta a vršovické "S" si svůj africký poklad s minulostí v Táborsku cení na mnohem vyšší sumu. To vše i přesto, že přišel do metropole za nižší jednotky milionů korun.

Ostřílený agent Zdeněk Nehoda, jenž v minulosti zastupoval například Pavla Nedvěda, by údajnou částku 10 milionů eur přijal. O prvním muži českého mistra a jeho slovech si myslí své. "Pan Tvrdík toho někdy nepovídá, a když ho za tuhle cenu neprodají, tak nevím. Jestli bude jeho cena za rok patnáct dvacet milionů, tak je to možné, ale padesát milionů?," kroutil hlavou nad slávistickými představami zkušený agent, jehož slova publikoval web ceskatelevize.cz.

Znalec fotbalového zákulisí se pokusil odhadnout i jeho gáži, která by mu měla být brzy vylepšena."Počítám, že když přišel z Táborska, tak mohl mít plat tak 50–60 tisíc. Teď mu dají lepší smlouvu a budou čekat na nabídky. Kdybych ho prodával já a nabídka na 10 milionů eur by tu opravdu byla, tak bych mu doporučil odejít a nechal bych si ve smlouvě procenta i z dalšího přestupu, protože ten hráč, když půjde třeba do Anglie nebo Itálie, tak těch třicet čtyřicet milionů možných být může," pokračoval na ceskatelevize.cz člen Klubu ligových kanonýrů, jenž svého času střílel branky za Duklu, Darmstadt, Standard Lutych i Grenoble.

Zakladatel agentury Nehoda Sport by ho raději hodnotil až za půl nebo tři čtvrtě roku. "Z pěti deseti zápasů těžko poznáte, jestli to je hráč pro Premier League nebo českou ligu. Góly dává, ale uvidíme, až ho budou soupeři víc znát. Když ho z Evianu pustili s lehkým srdcem, tak je asi nepřesvědčoval. Objevil se i v Evropské lize, kterou skauti sledují. Ale agenti a skauti, kteří dělají pro francouzské kluby, o něm museli něco vědět i když byl dva roky v Evianu. A to, že trenér Táborska má kontakty a vytáhl si ho sem, je jen dobře. Ale často je to taky o náhodě a o štěstí," uzavřel na ČT Sport osmašedesátiletý mistr Evropy z roku 1976, jenž byl v letech 1978 a 1979 vyhlášen nejlepším fotbalistou Československa.

Vrba? Mně z toho vychází Sparta. Bál bych se, že jí pomůže, usmívá se srdcem sešívaný Šmicer

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.