Využije Liverpool finančních patálií Lille? Ve hře je poměrně snadná cesta k zajímavému obránci

Využije Liverpool finančních patálií Lille? Ve hře je poměrně snadná cesta k zajímavému obránci

Podzim vystavěl Liverpoolu nemalé překážky v plánech obhájit na Ostrovech triumf v Premier League, ale Reds se i s touto výzvou perou statečně. Aktuálně vévodí tabulce anglické nejvyšší soutěže, ale náskok na pronásledovatele není nikterak velký. I německý stratég Jürgen Klopp si moc dobře uvědomuje, že bude muset v lednu podniknout na přestupovém trhu několik kroků, aby při náročném programu zůstal jeho tým ve hře o cenné trofeje.

Podle informací Liverpool Echo je předmětem zájmu dvacetiletý nizozemský obránce Sven Botman. Ten posílil v létě francouzské Lille za 9 milionů eur, kam odešel z Ajaxu Amsterdam. Účastník Ligue 1 se však zmítá ve finanční krizi, což by mohlo znamenat prodej některých perspektivních tváří.

Pro samotný klub by to mohlo mít fatální následky, neboť aktuálně sídlí na čele tabulky francouzské nejvyšší soutěže a daří se mu i v Evropské lize, o čemž se přesvědčila ve skupinové fázi také pražská Sparta. V úterý se údajně sešlo vedení Lille a předmětem diskuze byla především finanční stabilita klubu, která je v posledních měsících ohrožena.

Podle některých zdrojů je Lille zadluženo a finanční závazky má splatit již do léta příštího roku. To by se mohlo neblaze promítnout právě do přestupové politiky a lednovému výprodeji. Liverpool by tak mohl zvýšit svůj zájem o Botmana, který se v létě klubu upsal na pět let. Částka to nebude malá, ale nabízí se prostor pro diskuzi, neboť francouzský celek nutně potřebuje peníze.

Zdroj: liverpoolecho.co.uk

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.