Dante? 37 let a až do léta 2021 mimo. Přesto mu na Azurovém pobřeží středozemního moře pořád věří...

Dante? 37 let a až do léta 2021 mimo. Přesto mu na Azurovém pobřeží středozemního moře pořád věří...

Je to teprve nedávno, co se v Allianz Rivieře, kde je doma čtyřmi francouzskými tituly ověnčený celek OGC Nice, měnili hlavní trenéři a Patricka Vieiru nahradil Rumun Adrian Ursea.

I když se spekulovalo, že by mohl slavného Francouze brzy následovat i sedmatřicetiletý brazilský stoper a kapitán mužstva Dante Bonfim da Costa Santos, nakonec se tak nestane.

Alespoň ne v dohledné době a v soutěži s prvoligovým statusem by měl rodák ze Salvadoru oslavit i své příští narozeniny.

Byť je ostřílený střední obránce dlouhodobě zraněn a k poslednímu soutěžnímu utkání naskočil na začátku listopadu, i tak si na jihu Francie vysloužil novou smlouvu, která ho na dotyčné adrese zdrží až do 30. června 2022.

Právě probíhající sezona 2020/2021 už se ho sice týkat nebude, neboť si přetrhl kolenní vazy, nicméně na ročník 2021/2022 se ještě připraví a měl by bojovat o místo v áčku není jedenáctého celku Ligue 1.

"Říkám vám, že je to můj největší vánoční dárek. Chci poděkovat všem, kteří mi věřili a slibuju, že budu opravdu tvrdě pracovat, abych se vrátil ještě silnější a s velkou hrdostí nosil naše barvy i dál," vzkázal na svých sociálních sítích sám Dante.

Trojnásobný šampion bundesligového dění je součástí Nice od léta 2016,, kdy dorazil na Azurové pobřeží z Wolgsburgu. Od té doby si připsal 160 vystouení, 6 branek a 7 asistencí.

V minulosti prošel také Bayernem Mnichov, Borussií M'gladbach, Standardem Lutych, Sportingem Charleroi či Lille.

Po ofenzivním slávistickém pokladu ze Senegalu už pokukují také Arsenal či Juventus

Zdroj: ogcnice.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.