Na jaro chceme v ideálním případě mít o malinko širší kádr, avizuje šéf sešívané lavičky

Na jaro chceme v ideálním případě mít o malinko širší kádr, avizuje šéf sešívané lavičky

Slavia zažívá specifika sezony 2020/2021 již od samého počátku, kdy měla narušenou již letní přípravu. Po těžkém souboji s Bohemians Praha 1905 (2:1) to připomněl Jindřich Trpišovský.

I kvůli tomu naznačil, že by se mohl v dalších týdnech na Sinobo Stadium lehce rozšiřovat už tak docela nabušený kádr...

"Komplikované je to i tím, že jsme přišli už o letní přípravu, kdy jsme měli pozitivní případ v Rakousku a vraceli jsme se do Česka. Učíme se s tím pracovat, ani v sezoně není moc kdy pořádně trénovat. Nejhorší je stereotyp zápas – regenerace – předzápasový trénink – zápas, protože pokud jedete v takovém režimu tři měsíce, tělo nemá čas na odpočinek a energie mu pak chybí. Na jaro chceme v ideálním případě mít o malinko širší kádr a hráče občas vyndat ze zápasového bloku a dotrénovávat je během týdne. Uvidíme, co nám dovolí Covid, pokud ale hráči pojedou jako doteď, není to dobré pro jejich fyzičku ani psychiku,“ upozornil na webu slavia.cz šéf Kuchty, Provoda, Ševčíka a spol.

Poslední duel kalendářního roku 2020 čeká slávistický výběr ve středu v Doosan aréně, kde je doma Viktoria Plzeň, jež střídá dobré momenty se špatnými. Po demolici Teplic byl západočeský soubor vypráskán Slováckem.

Trpišovský, jehož "S" má na čele zřetelný náskok, však taky po Bohemce spokojen nebyl. Jak s tím, že měl jeho tým hrát v lépe v útoku, tak se zbytečnou inkasovanou brankou.

"Ve středu je další utkání a nesmíme koukat na to, o kolik bodů vedeme a jak to bude dál. Je těžké předvídat, co bude za tři nebo čtyři měsíce. Ve středu začne zápas a bude úplně jedno, kolik bodů máme nebo nemáme náskok. Proti Plzni to nebude nic jiného než těžký duel, budeme to muset co nejlépe zvládnout a získat body. Rozhodně to, kdo bude lépe nachystaný. Je to o momentální rozpoložení. Víme samozřejmě, že doma jsou silní a budou mít navíc obrovskou motivaci dokázat, že mají kvalitu,“ zakončil na slavia.cz renomovaný kouč.

Jarolímova medicína nezabírá: Snažím se tým připravit, ale asi to zatím na lepší výsledky nestačí

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.