Trenér Dukly: Naše postavení v tabulce neodpovídá tomu, co se ve většině zápasů dělo na hřišti

Trenér Dukly: Naše postavení v tabulce neodpovídá tomu, co se ve většině zápasů dělo na hřišti

Ambiciózní Dukla má za sebou statisticky horší druholigový podzim, po němž je až na osmé pozici s pouhými čtyřmi tříbodovými zisky z dvanácti odehraných duelů. Jak hodnotí první polovinu ročníku hlavní kouč dejvické značky Roman Skuhravý, kteří tvrdí, že nikdy neviděl fotbal pouze černobíle?

"Ani podzim tak nevidím. Postavení v tabulce neodpovídá tomu, co se ve většině zápasů, kde jsme nevyhráli, dělo na hřišti. Bez výmluv víme, že za nelichotivý výsledek si můžeme sami. Na výkonech hráčů se podepsalo velké očekávání jich samotných, abnormální chtění a to, že se řada z nich musela učit novým rolím, což je mix, se kterým jsme se pasovali celou sezonu. Každé utkání ukázalo možnosti hráčů i týmu, ale také velké rezervy v sebevědomí a odolnosti," ozřejmil v interview pro web fkdukla.cz šéf dejvické lavičky.

Proč se mužstvu na čele s kapitánem Danielem Kozmou, který bude po operaci několik měsíců mimo hru, nedařilo tak, jak se očekávalo? Podle Skuhravého na to není jednoduchá odpověď. "Velkou roli sehrálo neproměňování stoprocentních příležitostí (za mého působení si mužstvo v této půl sezóně připravilo nejvíce šancí), což má samozřejmě své důvody (zatím nám chybí střelec), stejně tak totální změna herního projevu, třeba při vedení 2:0. Při bránění sporadických akcí soupeřů jsme měli problém s pokrytím boxu a podobně. Vlastní očekávání byl náš nepřítel. Každý chce být úspěšný a vyhrávat. Ale umět vyhrávat, plnit opakovaně v tlakovém prostředí to, co umíme v tréninku, je plně závislé na zkušenostech a chování v krizových momentech utkání. Tahle zkušenost je klíčová pro rozvoj a výstavbu týmu a na podzim nám chyběla. Pro mě není toto zjištění velkým překvapením a jen nám ukázalo, čemu musíme do budoucna a předejít a jaké máme, nebo potřebujeme, možnosti k jejich napravení," pokračoval na stránkách fkdukla.cz náročný kouč.

Klusáček má pravdu, liga je neregulérní. Řídil ji Berbr přes nadále aktivní sudí. A klokany hygiena nechránila

Jaká vidí v mužstvu negativa a co pozitivního by naopak vyzdvihl? "Nejvíce nás trápilo udržení konstantní výkonnosti, a to hlavně v samotných utkáních, kdy jsme soupeře část utkání dominantně přehrávali a v další jsme z role úplně vypadli. To je spojeno s tím, jak lídři zvládají svou roli, jak umí být tým trpělivý a podobně. Přestože tréninku zakončení věnujeme hodně času, trápí nás neproměňování šancí. Pokud mám vyjmenovat pozitiva, tak došlo zejména v těch úspěšných utkáních ke zlepšení změny ve schopnosti měnit tempo hry. Když jsme hráli sebevědomě, byla vidět větší přímočarost. Ve většině utkání jsme herně dominovali bez ohledu na soupeře. Dařilo se nám opět postupné zapracování dalších mladých hráčů a jejich rozvoj – u většiny hráčů jsme pracovali na úkor vyladění na zápas na jejich kondičním rozvoji, kde stále vnímáme velký prostor k zlepšení," doplnil.

Má Dukle pořád na to, aby ještě v odvetné fázi zabojovala o postup? "To jde ruku v ruce s ustálením výkonnosti a odstraněním nedostatků, které nám ukázal tento těžký rok, ale také s tvorbou kádru, který se může změnit směrem dovnitř i ven. O naše hráče je zájem a některým končí smlouvy," podotkl na fkdukla.cz pětačtyřicetiletý odborník s minulostí v Jablonci, Varnsdorfu i Opavě.

Na jaro chceme v ideálním případě mít o malinko širší kádr, avizuje šéf sešívané lavičky

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.