Fukal kárá Limberského za ubohost: Musí si uvědomit, že je pro mladé vzor, jeden z posledních rytířů v lize

Fukal kárá Limberského za ubohost: Musí si uvědomit, že je pro mladé vzor, jeden z posledních rytířů v lize

Pátá Plzeň už byla za výbuch se Slováckem kritizována napříč tuzemským mediálním spektrem. Exreprezentant Milan Fukal se pak navíc pustil do dalšího bývalého člena národního mužstva Davida Limberského, který po čtvrté inkasované brance do sítě Viktorie vzal míč a hodil ho po devětadvacetiletém slovenském obránci Patriku Šimkovi.

"Limberského úlet je neomluvitelný. Mohu chápat, že přijde obrovská frustrace, vaří se to ve vás, ale tohle zkrátka nejde. Za žádných okolností. Kdyby bacil míčem o zem, zakopl ho za stadion někam na houpačky, nakopl tyčku, sice nesportovní chování, avšak beru. Ale hodit ho po soupeři, to ho shazuje ve vlastních očích. To je přestupek, který se neomlouvá," upozornil ve svém komentáři na serveru aktualne.cz pětačtyřicetiletý odborník.

Sedmatřicetiletý krajní bek by měl podle něj jednat i vystupovat zcela jinak. "Musí si uvědomit, že je pro mladé vzor, jeden z posledních rytířů v lize, který něco zažil. Když řeknu Plzeň, tak je pro mne nyní jejím představitelem Limberský. Reprezentant, který získal několik titulů, hrál v Itálii, tohle nesmí v žádném případě udělat. Přes takovou hranici nikdy nelze přejít! Pamatuju, že spoluhráč při vystřídání, kterému nerozuměl, kopl u lavičky do lahve na pití. Vybil si vztek. Ale projevit svou zlobu, frustraci proti soupeři, to je až zbabělé a ubohé. Neskutečná neúcta k protivníkovi," pokračoval na portálu aktualne.cz ten, jenž si vyzkoušel také angažmá v Německu i Rakousku.

"Je to ale důsledek nejen zápasu na Slovácku, ale celé fáze, v níž se Plzeň nyní nachází. Zaráží mě a nechápu, že jeden zápas je velice dobrý, až skvělý, ale v dalším to padne na dno. Nesnižuju výkon Slovácka, moc se mi líbí, jak hraje. Spartu potrápilo, vedlo, Sparta rychle vyrovnala, v závěru vstřelila šťastný gól. Teď to schytala Plzeň. Ale pořád považuju Viktorku za velice kvalitní tým, který může konkurovat Slavii. A teď takový propadák, přičemž nebyl ojedinělý. Někteří hráči by se měli nad sebou zamyslet," zakončil na aktualne.cz rodák z Jablonce nad Nisou.

Západočeši ovládli z posledních šesti zápasů pouze jediný. Ve středu se své statistiky pokusí vylepšit proti vedoucí Slavii.

Na jaro chceme v ideálním případě mít o malinko širší kádr, avizuje šéf sešívané lavičky

Zdroj: aktualne.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.