Trenér Sparty: Chtěli bychom mužstvo doplnit. Máme ale nějakou filozofii a z toho nechceme slevit

Trenér Sparty: Chtěli bychom mužstvo doplnit. Máme ale nějakou filozofii a z toho nechceme slevit

Kolik plánuje letenské "S" během kratší přestávky přípravných duelů? "Ta situace je zase atypická. Hráči mají krátkou dovolenou. Podle předpovědi mají být na začátku ledna teploty pod nulou. Na Strahově máme vyhřívané hřiště, ale všechno záleží na tom, jaké bude počasí. Přáli bychom si, aby podmínky byly co nejlepší, počasí ale neporušíte. Máme naplánovaná prakticky jen dvě přípravná utkání. Po tom zápřehu na podzim, kdy jsme hráli ligu a Evropskou ligu, hráči za týden nemohou ztratit tolik kondice. Po testech budeme vědět, jak na tom budeme a upravíme přípravu," ozřejmil muž zodpovědný za výkony a výsledky slavného "S", jehož názor vyšel na sparta.cz.

Sparta je v tabulce třetí, ale má zápas k dobru. V jaké náladě půjdou její hráči do přestávky? "My jsme chtěli mít po podzimu 30 bodů. Kdybychom hráli s Opavou, tak asi víc. To se nám bohužel nepovedlo. 28 bodů také není špatný počin. Máme ale na čem pracovat. Nezvládli jsme utkání s Plzní, Slavií a teď Libercem. Všechna tři mužstva byla v pohárech. Určitě nám tedy ještě něco chybí. Srážejí nás vlastní chyby. Na tom musíme pracovat. V páté minutě jsme hned nahráli soupeři na šestnáctce. To se prostře nesmí stávat. V české lize vás kvalitnější mužstva potrestají. V Evropské lize s Lille přišla špatná kombinace ve středu hřiště a branka. To se stalo i v dalších zápasech. Máme na čem pracovat. Chceme hrát kombinační fotbal. Musí být ale v kombinaci bezpečnost. Někdy nám to dlouho trvá. Tím pádem dostáváme spoluhráče pod tlak. Máme na čem pracovat, nechceme ale z naší cesty ustoupit," avizoval šéf Hancka, Nity, Kozáka a spol., který však dodává, že individuální chyby neodstraní žádný trénink.

Protože byla ve své době na Letné velmi početná marodka, nebudou se v pauze přivádět i nějaké posily? "Je otázka, jestli se hráči uzdraví. Čas je strašně krátký. Chtěli bychom mužstvo doplnit. Víme, na kterých postech bychom to potřebovali. Je to otázka kvality hráčů, kteří se nabízejí. Máme nějakou filozofii a z toho nechceme slevit. Uvidíme, jak se to celé vyvine. Já bych počkal během svátků, je čas. Pokud ale někdo přijde, tak bychom chtěli hráče zapracovat co nejdřív. Čas je ale tak strašně krátký, že to stejně není možné," zakončil na sparta.cz nejstarší trenér soudobé Fortuna:ligy.

Vydrží Jarošík v Ústí pouhého půl roku? O bývalého Holoubkova asistenta stojí v zahraničí...

Zdroj: sparta.cz