Šéf Sigmy: V létě nám asi budou končit 3 hráči. Neříkám, že bychom s nimi už neměli počítat, ale...

Šéf Sigmy: V létě nám asi budou končit 3 hráči. Neříkám, že bychom s nimi už neměli počítat, ale...

Radoslav Lával, přísný kouč Sigmy, neměl problém přiznat, že jeho svěřenci podali proti Jablonci jeden z nejhorších výkonů v této sezoně. Jak by stručně ohodnotil první polovinu ročníku 2020/2021?

"Byly tam pozitivní i negativní věci. Začátek sezóny byl výborný, stabilizovali jsme se. Obrana hrála dobře, působila pevným dojmem. Všechno nám narušily ztráty bodů, kdy jsme dostali góly ke konci zápasů. V tabulce jsme tam, kde jsme, ale mohli jsme mít více bodů. Kdybychom jeden nebo dva zápasy z těch remízových vyhráli, dívalo by se na to jinak," uvedl na stránkách sigmafotbal.cz zkušený odborník.

V nedávné minulosti svůj kádr kritizoval za tok že je uspokojený. Nedají se v oné souvislosti očekávat nějaké dílčí změny v kádru? "Máme 22 bodů, nacházíme se na 4. nebo 5. místě, uvidíme, jak dopadnou další zápasy. V létě nám s největší pravděpodobností budou končit tři hráči. Neříkám, že bychom s nimi už neměli počítat, na jaře budeme chtít bojovat o nejvyšší příčky, ale musíme si to všechno v klidu vyhodnotit a pobavit se o tom. Kádr by měl zůstat stejný, na jaře budeme hrát 22 zápasů, čeká nás i pohár. V dnešní době může někdo onemocnět koronavirem nebo se zranit, takže potřebujeme široký kádr. Jestli někoho přivedeme, to teprve uvidíme," přednesl padesátiletý vicemistr Evropy z roku 1996.

Nemohli by si Hanáci stáhnout v zimě některého hráče, který byl v posledních měsících zapůjčen na druholigové adrese? "Na to si brzy sedneme. Musíme brát v potaz, že pauza nebude dlouhá. Už 16. ledna hrajeme první zápas, takže nebude moc času někoho zkoušet," upozornil na webu sigmafotbal.cz exreprezentant, jenž dříve vedl také Baník, Košice či Piast Gliwice.

Zdroj: sigmafotbal.cz